• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

2. el araç alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

• Konuyu açan Konuyu açan RUZG4R
  • Açılış tarihi Açılış tarihi

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
İkinci el araç alırken nelere dikkat edilir ?
2.el otomobil alırken ben kendi adıma ilk dikkat edeceğim şey aracın pert kaydı olup olmaması.Pert kaydı olan bir arabayı ya satamazsınız yada aldığınızdan çok düşük bir fiyata satabilirsiniz.Ayrıca bu araca kasko yapmazlar.Bazı uyanıklar pert kaydı yok ama ağır hasar kaydı var der .Sakın kanmayın kendiniz mutlaka sorgulatın .Ayrıca mutlaka bir servise baktırın.

ikinci olarak eğer dizel bir araçsa mutlaka km'sine bakın böylelikle yürür aksam, motor, amortisör, baskı balata, direksiyon kutusu, kapı kilit mekanizmaları vb. bir çok parçanın kullanıma yorulmaya bağlı arızalanma riskini de minimize etmiş olacaksınız.

Deneme sürüşünde arabayı mutlaka otobana çıkarın ki yüksek hızdaki performansını görebilesiniz.

Ayrıca otomatik vites trafiğin yoğun olduğu yerlerde size rahatlık sağlayabilir ama arıza yaptığı taktirde size pahalıya mal olur.Ayrıca çok tercih edilmediği için satmaya karar verdiğinizde manuel vites daha fazla tercih edildiğinden kolay kolay elden çıkartamaya bilirsiniz.

Alacağınız arabaya karar vermediyseniz ihtiyaçlarınızı karşılayan model grubunun en çok satan arabasını tercih ediniz. çok fazla satan arabayı satarken siz de zorlanmazsınız.

2. el araba almanın bir çok detayı var benim ilk aklıma gelen bunlar.

şahsen ben araba alırken uzun bi pazar araştırmasına girdim tüm bunların yanı sıra fiyat da önemli.aynı özellikte araba için bir çok yerde farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.
evet öncelikle pert kaydı var mı yok mu ona bakılmalı
darbe almış mı aldıysa önemlilik düzeyi nedir
araba orjinalinden ne kadar uzakta(boya var mı, değişen var mı vs.)
kmsi ne kadarda? malum yüksek km arabalarda arıza oranı yükseliyor.
istediğiniz özellikleri taşıyorsa tüm aksamlarına bakılması için bi servise götürülmedi derim

şahsen ben araba alırken uzun bi pazar araştırmasına girdim tüm bunların yanı sıra fiyat da önemli.aynı özellikte araba için bir çok yerde farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.
evet öncelikle pert kaydı var mı yok mu ona bakılmalı

Kesinlikle fiyatta önemli mutlaka karşılaştırılmalı ..

Bir örnek vermek isterim geçen hafta 2.el araba ilanlarının olduğu bir sitede 2012 model bir opel astra gördüm ..7000 km de araba full fiyatı 30 bin lira ..Arabanın 2010-2011 modelleri bile 35 bin civarında ayrıca adam resim koyarken plakayı sökmüş ..Ben bunun altında illaki bir şey ararım ..:)

Kesinlikle fiyatta önemli mutlaka karşılaştırılmalı ..

Bir örnek vermek isterim geçen hafta 2.el araba ilanlarının olduğu bir sitede 2012 model bir opel astra gördüm ..7000 km de araba full fiyatı 30 bin lira ..Arabanın 2010-2011 modelleri bile 35 bin civarında ayrıca adam resim koyarken plakayı sökmüş ..Ben bunun altında illaki bir şey ararım ..:)

kesin büyük çapta bi kazası vardır da ondan:)

Geri