• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

4600 TL Harcayarak Topladığı Enerjiyi 3 Günde Tüketti

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Tatilde 4600 TL Harcayarak Topladığı Enerjiyi İstanbul'da 3 Günde Tüketen Ela Güngör (29), Tüketici Hakları Mahkemesi'ne Başvurdu...

Bayram tatilini Marmaris'e bağlı Selimiye beldesinde geçiren ve uçak parası dahil toplam 4.600 Lira harcayan mimar Ela Güngör (29)'e İstanbul şoku... 9 gün boyunca depoladığı enerjiyi uçaktan inmesinin ardından sadece 3 günde tamamen tükettiğini iddia eden genç kadın, yaptığı masrafın iadesi için konuyu yargıya taşıdı.

Uzun bir aradan sonra çıktığı tatilde az da olsa yaşama sevinci ile dolan ve ''Aslında hiçbir şey o kadar da kötü değil. Biz şehirde koşuşturmaktan farkedemiyoruz tabii'' diyerek hayata tutunan Ela Güngör'ün topladığı moral ve enerji İstanbul'a en fazla 3 gün dayanabildi. Daha ucuz bilet bulabildiği için Sabiha Gökçen'e inmeyi tercih eden ve daha Bahçelievler'deki evine giderken trafikte tatil enerjisinin nerdeyse %20'sini yitiren genç mimar, sonraki 3 günü ise şu sözlerle anlattı:

Kayıp havaalanında başladı

''Tatil boyunca 'Ayda yılda bi kere gelmişiz' diyerek bol keseden harcadığım için dönüşte bari biraz tasarruf edeyim diye havalimanından eve toplu taşıma ile gittim. O telaşla tatilin heralde bi 2-3 günlük stoğunu sadece Söğütlüçeşme-Bahçelievler metrobüs hattında bıraktım. E bi de tatilden sonraya ötelediğim işlerin yığılması, okulların açılmasıyla başlayan trafik, iki kere sokakta bir kere de arkadaşlarla bi şeyler içmek için gittiğimiz yerde uğradığım taciz, kredi kartını patlatmış olmanın huzursuzluğu ve olumsuz hava şartları da eklenince geçen hafta Çarşamba itibariyle tatile hiç gitmemiş gibi oldum. Azcık bi yanmıştım o bile kalmadı. Çarşamba öğlen yemeğini masa başında çizim yaparken yediğim an hiçbir şey kalmadı geriye. Sıfır. Kocaman bir sıfır...''

"Hazmedemiyorum"

Geçtiğimiz Çarşamba'dan bu yana avukatları ile görüşmelerini sürdüren ve en sonunda konuyu öncelikle Tüketici Hakları Mahkemesi'ne götürmeye karar veren Ela Güngör, bu denli yüksek bir meblağın sadece 3 günde sıfırlanmasını bir türlü hazmedemediğini vurguladı.

Genç mimar, 'Bunun muhattabı kim? Selimiye Kaymakamlığı mı? Otel mi? İstanbul Büyük Şehir Belediyesi mi? İstanbul mu çok yoruyor, Selimiye mi az dinlendiriyor? Şu aşamada hiçbir fikrim yok ancak ben bu davanın sonuna dek takipçisi olacağım'' diyerek kararlığını ifade ederken, yurt içinde hukuki yolların tükenmesi halinde konuyu AİHM'ye kadar götürmekten çekinmeyeceğini de vurguladı.

Emsal teşkil edecek

Ela Hanım'ın Avukatı Suat Orabay ise genç kadının davasının kendisi ile benzer durumda olan binlerce kişi için emsal niteliği taşıyacağıa dikkat çekerek, davanın duyulmasıyla birlikte kamuoyundan önemli bir destek bulduklarını dile getirdi. ''Şu an için tatildeki masrafını çıkartabilen tek kesim çadırcı ve yazlıkçı grup. Bir de hısım-akraba yanına giden bbeleşçiler. Onun dışında herkes, istinasız herkes tamamen zarar etti. 3 gün hadi diyelim 1 haftada sıfırı tüketti'' ifadelerini kullanan deneyimli Avukat, ilk mahkemenin sonucuna göre 60 binden fazla kişinin daha şikayet dilekçelerinin hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Kim kime sana hayata tutunacagin yasam enerjisi vaad ediyorum sloganiyla tatil satmiski :D dur gittigim güzellik merkezine dunya para verdigim halde beni bastan yaratip genclestirmediniz diye dava acayim bari :D

Kadın haklı..
Sadece İstanbul trafiği insanı canından bezdirmeye yetiyor... Ne kadar tatil yaparsan ne kadar enerji toplarsan topla.. İstanbul A döndüğünde hepsi yok oluyor...

İstanbul û dava etmek lazım..
Bende şikayetçiyim.. ;;Y

Geri