• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

açaçak olmazsa birayı nasıl açarız

• Konuyu açan Konuyu açan -araz-
  • Açılış tarihi Açılış tarihi

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
Sosyal olun ya da sosyal olmayın içici olun bira şişesi ve kapakları hayatta çözülmesi gereken başlıca sorunlarından biri olarak gelmekte.

Bizde AskMen Türkiye olarak "nasıl yapılır?" listemize basit gibi görünen ama bazen şişe açacağı olmayınca bir hayli zorlanılan bir duruma el attık. Bira şişesini etrafınızdaki hangi alet edavatlarla açabilirsiniz onu özetlemek istedik.

Açılır bira kapakları dışındakileri nasıl açabilirsiniz?

1-Sert kenarlı bir köşeye bira kapağını koyup kapağın üstüne vurmak.

2-Anahtarınızla bira kapağını alttan döndürerek yavaşça açabilirsiniz.

3-Eğer elinizde açılmamız bir bira daha varsa onu ters çevirip iki bira kapağını birbirine takıp en azından birini açabilirsiniz.

4-Cebinizden çıkardığınız kağıt paranızı kıvırarak ve katlayarak sert bir cisime dönüştürün. Daha sonra tırtıklı tarafından bira kapağını zorlayın.

5-Demir kulplu bir çekmece varsa arasına sıkıştırıp bira kapağını açabilirsiniz.

6-En çok kullanılan açma taktiği ise çakmağın alt ve sert kısmını bira kapağının tırtıklı kısmına takarak açmaktır.

Benim Kullandığım Taktikler İse
*Anahtar
*Demir Para
*Yüzük, Kolye vs Gibi Sert Cisimler
*Ağız(Diş)
*Telefon

Ama Genelde Hem Anahtarımda Hemde Cüzdanımda Yedek Açıcak Taşıdığım İçin Sıkıntı Olmuyor.
Fakat Yaz Günleri Spor Takıldığım İçin, Cüzdan ve Anahtarda Taşımadığım İçin Yukardakilerini Kullanıyorum.
Bazende Uğraşmak Zor Gelicek Diye Kutu Bira Alıyorum. :) O Kadar Basit Bir Olay. :)

Geri