• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Afyon Emirdağ Davulga Lisesi

Mc_ÖRGE

Kaptan
Özel üye
GENEL TANITIM

1.BÖLÜM :

a) Okulun Adı : Davulga Lisesi
b) Okulun Adresi : Davulga Kasabası Emirdağ / Afyonkarahisar
c) Telefon Numaraları : 0 272 4532008
d) Öğretim Şekli : Normal
e) Amaçları : Türk Millî Eğitiminin amaç ve ilkeleri doğrultusunda;

Öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini geliştirerek onları hayata ve üst öğrenime hazırlamak, Öğrencilere, Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsetme; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na ve demokrasinin ilkelerine, insan hakları, çocuk hakları ve uluslar arası sözleşmelere uygun olarak haklarını kullanma, başkalarının haklarına saygı duyma, görevini yapma ve sorumluluk yüklenebilen birey olma bilincini kazandırmak.

2.BÖLÜM :

a) Okulun Tarihçesi :1967-1989 tarihleri arasında faaliyet gösteren Davulga Orta Okulunun kapatılmasıyla 1989 yılında Davulga Lisesi
olarak, (Orta Okul binasında Çarşı Meydanında bulunan tarihi binada ) eğitim öğretime başlamıştır.1989-1992 tarihleri arasında bu binada hizmet verdikten sonra beş derslikli ilkokul olarak yapılan şu andaki binasına taşınmıştır.

b) Okulun Özellikleri : Okulumuz beş derslikli ilkokul olarak, 1975 yılında okul derneği tarafından yaptırılmıştır. Tek katlı 463 metrekare kapalı alan ve 3555 metrekare bahçeye sahipti