• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Annem

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Annemin sadece bir gözü vardı ondan nefret ederdim...Çünkü bu durum beni utandırıyordu.Ailemizi geçindirmek için okulda aşçılık yapardı.İlkokulda iken bir gün annem bana merhaba demeye gelmişti.Yerin dibine girmiştim bunu bana nasıl yapabiliridi?Onu görmezden geldim ona nefretle baktım vede oradan hızlıca uzaklaştım.Ertesi gün sınıftaki bir arkadaşım dediki,"Eee senin annenin yalnızca bir gözü var!"Yerin dibine girmek istedim vede annemin yok olmasını istedim...

Bu yüzden o gün onunla karşılaşınca dedim ki,"Beni gülünç duruma düşüreceğine ölsen daha iyi?!!!Annem karşılık vermedi.Dediklerim hakkında bir saniye bile durup düşünmedim çünkü çok kızmıştım.Onun duyguları beni ilgilendirmiyordu.Onu evde istemiyordum.Çok çalıştım ve Singapura okumaya gittim.Sonra evlendim.Kendi evimi aldım.Çocuklarım oldu ve hayatımdan memnundum.Bir gün annem beni ziyarete gelmişti.Kaç yıldır beni torunlarını tanımamıştı.Kapıya gelince çocuklarım ona güldüler.Ona "Evime gelip çocuklarımı nasıl korkutabilirsin!HEMEN BURADAN GİT!"diye bağırdım.Buna annemin sessizce "kusura bakmayın yalnış adrese geldim galiba" dedi ve gözden kayboldu.Bir gün mezunlar toplantısı için okuldan bir mektup aldım.Eşime "iş seyahatine gidiyorum" diye bir bahane uydurdum.Mezunlar toplantısından sonra sırf meraktan eski eve gittim!!!.Komşularım annemin öldüğünü söylediler.Hiç üzülmemiştim.Bana verilsin diye bıraktığı bir mektup verdiler."En sevgili oğlum her zaman seni düşünüyorum...Singapura gelip çocuklarını korkuttuğum için üzgünüm.Mezunlar gününe geleceksin diye çok sevinmiştim.Ama seni görmek için yataktan kalkabilirmiyim bilemiyorum.Sen büyürken sürekli bir utanç kaynağı olduğum için üzgünümBiliyormusun...Sen çok küçükken bir kaza geçirip gözünü kaybetmiştinAnne olarak senin tek gözle büyümene dayanamazdım.Bu yüzden sana kendi gözümü verdim...O gözle benim yerime görüyor diye o kadar gurur duyuyorum ki.Bütün sevgimle......ANNEN.

Annenin çocuğuna sevgisi böyle olursa Allah'ın (c.c) sevgisini ve rahmetini siz hesaplayın.

Peygamber Efendimiz (sav) buyurmuşki,

Allahın yüz bölümlük rahmeti vardır.Yalnızca bir bölümünü yarattıkları arasında dağıtmıştır.Bu rahmet sayesinde vahşi hayvanlar yavrularını korurlar ve birbirleriyle geçinirler.Diğer 99 kısım rahmetini Allah (cc) kullarına rahmet eder.

Alıntı