Arda: 50 Yaşında Kulübe Başkan Olacağım

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Galatasaray'ın genç ve yetenekli kaptanı Arda Turan, 50 yaşında sarı-kırmızılı kulübe başkan olmak istediğini söyledi...
Arda, Galatasaray'ın aylık yayın organı Galatasaray dergisinin son sayısında yer alan röportajında, 30'lu yaşların ilk yarısı biterken futbolu bırakacağını söyledi.

Yıldız oyuncu, "Ama Türkiye'de kalırsam daha erken de bırakabilirim. Futboldan sonra idareci olmak isterim. Hatta 50 yaşında Galatasaray'a başkan olmak istiyorum" dedi.

"Sence 10 yıl sonra nerede olacaksın?" sorusunu ise Arda, "10 yıl sonra nerede olacağımı bilemem, ama bu kalpte her zaman Galatasaray olacak" diye yanıtladı.

"Düdüğün çalması uyuşturucu iğne gibi"

Maçlardan önce çok heyecanlandığını anlatan Arda, "Kaç maça çıktım bugüne kadar, sayısını bilemem, ama başlama düdüğü çalana kadar heyecanım vardır. Maçlar başlamadan heyecandan ölürüm. Düdüğün çalması ise o heyecanı yatıştıran uyuşturucu iğne gibidir. İdmandaki maçta da öyledir, heyecanımı her zaman içimde tutarım" dedi.

Arda, kaptan olduktan sonra takımdaki sorumluluğunun arttığını ifade ederek şunları kaydetti:

"Zaten kendini bırakan bir insan değildim. Pukhet'e tatile gittim. Döndüğümün ertesi günü antrenmana başladım. Sadece takımın kaptanı değilim. Florya'ya hemen gitmek istedim. Garsonlar ne durumda, ne olmuş, malzemeci ne yapıyor, onlarla ilgilenmek zorunda hissediyorum kendimi."

"Beni çekemeyenleri çok iyi anlıyorum"

"Beni çekemeyenleri çok iyi anlıyorum" diyen genç yıldız, "Adam, 'milli takıma ne verdi, daha ne yaptı' diyor. Görmek isteyen görür. Cevap almak isteyen herkese cevap verebilirim, ama istersem. Sonuçta o kişiyi meşhur etmek de var. Yaptığım hareketlerin, söylediğim sözlerin hepsinin arkasındayım. Geri adım atarsam, onlar ileriye bir adım atar" ifadelerini kullandı.

Camiye gidip ibadet ettiğini belirten Arda şöyle devam etti:

"Bunu yapmak, bunu söylemek bana zor gelmez. Ben gece de dışarı çıkıyorum, bir yerlerde arkadaşlarımla oturmayı seviyorum. Tabii ki yaptığım işi etkilemeyecek şekilde. Kesinlikle içki ve sigara kullanmıyorum. İngilizce öğreniyorum. Beni sıradanlıkla eleştiren insanlardan belki daha az, belki daha çok İngilizce konuşuyorum.

Tek başıma yurt dışına tatile gittim, hiçbir sorun yaşamadım, çünkü öğreniyorum, öğrendiğimi de ortaya koymaktan çekinmiyorum. Benden çok daha iyi İngilizce bilen arkadaşlarımla da yurt dışına gittim, ama ben daha çok diyalog yaşadım. 13'lü yaşlardan beri kamplarda yaşıyorum. Herkes bir mücadelenin içinde, ben de bu mücadelenin içindeyim.

Şu da bilinmeli, ben 22 yaşında bir çocuğum. Hayatta herkes bir mücadelenin içine giriyor, ama çoğunluk bunu liseden sonra yapıyor. Ben çok küçük yaşlardan beri veriyorum bu mücadeleyi ve bir sürü sorumluluk altındayım."

"Günlük tutuyorum"

Arda, yalnızken kitap okuduğunu ve bunun kafasını çok iyi dağıttığını kaydederek, "Bu aralar okumanın yanına yazmayı da ekledim. Günlük tutuyorum. Haliyle dışarıya yansıtamadığım çok şey var. Özellikle maçlardan önce ve sonra bir şeyler karalıyorum" dedi.

Hayattan çok fazla korkan bir adam olmadığını belirten Arda şöyle devam etti:

"Ama her insan gibi çekincelerim var. Kafama takılanları, çekincelerimi kağıda aktarıyorum. Kendim yazmak istedim. Bir tavsiye üzerine değil. Hayat öyle bir yere geliyor ki, anlatmak istediğim çok şey oluyor. Anlatıyorsun, ama belki tam anlatamıyorum, belki de tam anlaşılamıyorum. Aslında üzerimde bir baskı hissetmiyorum, ama bir gerilim de var hayatımızda. Bu açıdan yazmak, rahatlamak için bir yol."

"Taraftar desteğini çekmesin"

Galatasaray taraftarının kendisinden desteğini çekmesi halinde çok üzüleceğini vurgulayan Arda, "bazen iki maç kötü oynadım, ki bu olacak, o zaman tribünlerde homurdanmalar oluyor. Bu beni çok üzüyor. 33 yaşına gelince bu artar mı, işte bunu bilmiyorum. Bence biz bu takım için her şeyimizi veriyoruz. O yüzden taraftar bunun farkında olmalı. Futbol kolay iş değil. Her gün attığın her pas adama gitmez" dedi.

Araba tutkusu yok

Arda, araba tutkusunun hiç olmadığını ve kullanmayı da sevmediğini kaydederek, bir minibüsü ve şoförü olduğunu, minibüsüyle gezmeyi sevdiğini söyledi.

Tatilde bir Norveçli turist ile yaşadığı anıyı da anlatan Arda, Galatasaraylı Arda olduğu söylediği halde karşısındakini inandıramadığını, ancak birkaç futbol hareketi yaptığında Norveçli turisti buna inandırabildiğini ifade etti.

(CNN Türk)

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
adamin hedefi var birak söylesin kahinlikle ilgisi yok hepmiz kücükken doktor olmak istemiyormuyduk :-))