Baraj Gölünden Dev Bir Balık Çıktı

• Konuyu açan Konuyu açan jeriko
  • Açılış tarihi Açılış tarihi

jeriko

Özel Üye
Özel üye
b5641e2e-9f9f-4570-b064-69e7a406e5c8-444x333.jpg

2 metre 25 santimetre uzunluğundaki balık tam 143 kilogram... Dev balığı görenler hayrete düştü.

Elazığ`daki Keban Baraj Gölü`nde yakalanan dev turna balığı, görenleri hayrete düşürdü. 2 metre 25 santimetre uzunluğundaki balık, tam 143 kilogram...

Her zamanki gibi ağlarını göle salan İsa Yavuz`u bu defa "büyük" bir sürpriz bekliyordu. Ağ, insan boyundan daha uzun bir balıkla sallanıyordu. Balıkçı, gözlerine inanamayacağı bir gece yaşadı.

Bu büyük avı anlatan balıkçı İsa Yavuz, "Balıktan korkacağım hiç aklıma gelmezdi. Zorla çıkardım, bayağı uğraştım, yalnızdım, ıssız bir yerdi, bir de gece. Yaşım 44 ilk defa korktum, balıktan ilk defa korktum. Şimdi düşünün gece saat 02:00`de sizin karşınıza böyle bir balık çıksa; siz de korkmaz mısınız?" diye konuştu.

Keban Baraj Gölü`nde İsa Yavuz`un ağına takılan dev turnanın, gölde şimdiye kadar çıkan en büyük balık olduğu ifade ediliyor.

Balıkçı teknesine güçlükle çıkarılan 2 metre 25 santim uzunluğundaki 143 kilogram ağırlığındaki turna, görenleri hayrete düşürdü.

Elazığ Balıkçılar Çarşısı`nda sergilenen balık, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. İlk kez böyle bir balık gören vatandaşlar fotoğraf çekmek için birbiriyle yarıştı.

Dev balık kilosu 15 liradan satışa sunuldu.

TRT HABER

Hayatımda böyle bir balık ne gördüm ne de duydum.Bir balıkçı ayda böyle bir balık yakalasa başka hiçbir şey yapmasına gerek kalmadan Türkiye ortalamasının üzerinde bir gelire sahip olur.:)

Geri