Belirli Günler ve Haftalar - KİTAP

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Anılması ve Kutlanması Gereken Belirli Günler ve Haftalar

Yazarın Önsözü: 25 yıllık bilgi birikim ve tecrübemle oluşturmaya çalıştığım bu naçiz eserimi kültüre katkı ve sosyal aktiviteye yardım maksadıyla İlk, Orta ve Lise öğretmen ve öğrencilerine kaynak teşkil etmesi bakımından "2140 Sayılı Tebliğler Dergisi" ve "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitici Çalışmalar Yönetmeliği'nin 58. maddesinde yer alan konulardan" seçerek yazmayı uygun gördüm.

Mesleki hayatım boyunca hep bu etkinliklerle uğraştım.Bir etkinliğin okullarda uygulanması sırasında büyük bir kaynak sıkıntısı çekildiğini bildiğim için, siz değerli öğretmenlerim (Özellikle Türkçe ve Türk Dili-Edebiyat Öğretmenleri) ve öğrenciler tek bir kitaptan yararlansın istedim.

İddia ediyorum ki, bu eser alanında tek; her evde, her elde bulunması gereken bir başvuru kitabıdır. Kitapta BELİRLİ GÜNLER VE HAFTALAR'la ilgili günün anlam ve önemine dair kapsamlı yazılar, Atatürk'ten özdeyişler, veciz sözler ve şiirler bulacaksınız.

Bu eserimle sizlere yararlı olabileceksem, kendimi mutlu hissedeceğim.

Saygılarımla
16 Ağustos 2003
Sadi TELTİK
Eğitimci Şair ve Yazar
NEVŞEHİR​

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Sayın Hocam'a bu kitabı ve bir şİir kitabını imzalı olarak gönderdiği için sonsuz teşekkürler.

Her öğretmenin elinin altında bulunması gereken ve gerçekten büyük emek vererek hazırlanmış olan bir kitap. Piyasada konu ile ilgili olarak çekilen kaynak sıkıntısı düşünüldüğünde kitap öğretmen ve öğrenciler için daha büyük önem kazanıyor.

Kitapta Belirli Günler ve Haftalarla ilgili olarak kapsamlı konuşma örnekleri, şairin kendi yazdığı ve başka yazarların günün anlam ve önemini belirten şiirleri mevcut.

Tüm öğretmen arkadaşlara tavsiye ediyorum.

Kitabın yazarına sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Zaman zaman kendi şiirlerinden örnekleri sitemize eklemektedir.

Emeğinize teşekkürler sayın hocam.

Yazarın sitemizdeki profilini incelemek için @sadi teltik

Sadi Teltik

Özel Üye
Özel üye
sayın yorumsuz:eek:kulunuz öğretmen ve öğrencilerinden 40 kişilik bir talep gelirse belirli günler...kitabımdan kargo bedeli benden olmak kaydıyla
gönderirim.göndereceğim kitaplar 3.baskıdır.paketler 40'arlıdır.isimleri de sitenizde bildirirseniz imzalı gönderirim.cevabınızı bekliyorum.saygılarımla.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Son şiirlerinizi görünce bu bölüm tekrar aklıma geldi hocam. O zamanlar konuyla ilgilendim ancak öyle bir izlenim doğdu ki kitapla ilgili maddi bir çıkar sağlayacağım düşünüldüğü için vazgeçmek durumunda kaldım. Şu an bile kitabınız en vazgeçilmezler arasında duruyor ve diğer öğretmenlerce de sık sık başvurduğumuz bir kaynak durumunda.