• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

bilseydim büyümek istemezdim

iLk_NuR

Üstat
Bilseydim büyük olmak bu kadar zor, hiç büyümek istemezdim.Evcilik oynarken bile hep çocuk olurdum,anne, doktor, öğretmen olmazdım büyük bir hevesle.Arkadaşlarımla yarışmazdım bu rolleri kapmak için belki de.büyük olmanın insanı bu kadar yorduğunu bilseydim sabırsızlanmazdım büyümek için bende.Demezdim ‘’büyüyünce ben…’’ diye.Ben hiç büyümeyeceğim derdim soranlara.

Büyüyünce gerçeklerin bu kadar canımı acıtacağını bilseydim, hep masum yalanlarla avunup çocuk kalmak isterdim. Ezanı ilahi bir gücün okuduğunu sanmak, bebekleri leyleklerin getirdiğine inanmak.Ben büyüyünce insanların neden ağladığını bilseydim,düşüp dizimi, kanattığımda avazım çıktığı kadar ağlamaya devam etmek isterdim.
Büyümenin bu kadar ağır geleceğini bilseydim, zamanı sıkı sıkı tutar bu kadar çabuk geçsin istemezdim.

Hani derler ya ‘’Uyusun da büyüsün…’’ diye.Ben büyüyünce uykularımın kaçacağını bilseydim,geceleri kafamda binbir düşünceyle uyanacağımı bilseydim hiç uyumazdım. Uyumazdım sırf büyümemek için…

Büyüyünce insanların birbirlerine çıkarsızca sarılmaktan vazgeçeceğini bilseydim, bende büyümekten vazgeçerdim.
Boyum uzayınca hayatın yükünün omuzlarıma ağır geleceğini bilseydim, büyümeyip kısa kalmak isterdim. Aydınlıkta insanların yanlışlarını görmektense çocuk kalıp karanlıktan korkmak isterdim.

Büyüyünce bayramların bana sıradan günlermiş gibi geleceğini bilseydim, büyümezdim de bayram arifelerinde rengarenk kıyafetlerime bakarak uyumak isterdim.
Büyüyünce en anlamlı sorulara cevap veremeyeceğimi bilseydim, büyümez anlamsız sorularıma cevap arardım.

Ben büyüyünce bunları yazacağımı bilseydim, bütün yazılara meraklı meraklı bakıp okuma yazma bile öğrenmezdim. ‘Büyüme’ lafını ağzıma bile almaz, inkar ederdim. Belki o zaman hep çocuk kalırdım. Masum, çıkarsız,küçücük kalbimle kocaman dünyamda yalansız…
Hanginiz geçirmedi gönlünden küçükken, delice istemedi büyümeyi? Peki söyleyin kaçınız hala aynı şeyi düşünüyorsunuz? ? ?

___aLınTI___

çocukluk çok farklı birşey insan hayatında belkide en mutlu olunan yıllar...ama şimdiki zamanda çok önemli bu anı güzelleştirende...berbatlaştıranda...sıradanlaştıranda biziz...aslında herşey bizim elimizde....

paylaşım için teşekkürler...

Geri