• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu fotoğraf oylaması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Oylamaya katılmanızı bekliyoruz...

Bin Muhteşem Güneş Kitabı- Khaled Hosseini

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Bin Muhteşem Güneş Dün gece başladığım muhtemelen bu günü elimde koca bir kahve fincanı ile geçirmeme neden olacak Afgan-Amerikalı yazar Halit Hüseyni'nin yazmış olduğu roman.. Bin Muhteşem GüneşOkurken bana hissettirdi duygu ise öfke. Çünkü biliyorsunuz ki bu tarz hayatlar farklı şekilde yaşandı ve yaşanıyor. Bir çok coğrafya da kadın olmak gerçekten çok zor..

Bin Muhteşem Güneş

Bin Muhteşem Güneş, ilk romanı Uçurtma Avcısıyla tüm dünyada inanılmaz bir başarı yakalayan Hosseininin ikinci romanı. Yazar bu romanında da yine doğduğu toprakları anlatıyor. Bu kez iki kadının kesişen yaşamları ve dostlukları üzerinden...

Küçük yaşta evlendirilen kızlar, çocuğu olmayan kadınlar, babaya ya da çocukluk arkadaşına duyulan, geçmişe gömülmüş aşklar...

Khaled Hosseini, hasreti, dostluğu, aşkı ve insanlığı en iyi anlatan yazarlardan. Başarıyla kurduğu olay örgüsüyle, çıkmaz yolların nasıl düzlüklere açılabileceğini gösteren yaratıcı bir kalem.

@RUZG4R yorumu yanlış yere yazdım aklım başımda degil neyse artık sonrası buradan devam ederiz :)

ilk sayfadan itibaren beni içine aldı.. nananın kendidi asması ise tam bir felaket.. meryemin suçluluk psikolojisi celilin onu başından savmak için evlendirmesi.. delirmemek elde degilki..

Düzenleyen yönetici:
ilk sayfadan itibaren beni içine aldı.. nananın kendidi asması ise tam bir felaket.. meryemin suçluluk psikolojisi celilin onu başından savmak için evlendirmesi.. delirmemek elde degilki..

Ben senin gibi hissedemiyorum doğal olarak sadece okurken bu tür olayların başta da söylediğim gibi bir şekilde yaşanmış veya yaşanıyor olması etkiliyor beni..ve o kitaptaki nananın o sözü...

''Tıpkı kuzey yıldızının her daim kuzeyi göstermesi gibi, bir erkeğin suçlayan parmağı da her zaman bir kadını gösterecektir''

Acı ama gerçek..

burada tartışmak isterim :) ..Ben senin gibi hissedemiyorum doğal olarak sadece okurken bu tür olayların başta da söylediğim gibi bir şekilde yaşanmış veya yaşanıyor olması etkiliyor beni..ve o kitaptaki nananın o sözü...

''Tıpkı kuzey yıldızının her daim kuzeyi göstermesi gibi, bir erkeğin suçlayan parmağı da her zaman bir kadını gösterecektir''

Acı ama gerçek..

o satırın altını çizdim ben kitapta.. çok yaralayıcı geldi bu söz bana..

O sözün üstüne Aldatan erkek konusunda yaptığım yorumdan utandım desem ..:(

celilinki aldatmaktan öte bişi ama kerem adamda üç hatun var yetmemiş hizmetçiye yanaşmış üzerine birde çocuk onun üzerine onları dışlaması hangi birini anlatayım..meryemin doğumgünü hediyesi beklentisi ve sonuçları.. içler acısı.. o yaştaki bir çocuk için ne kadar büyük bir hayal kırıklığı dimi :(

celilinki aldatmaktan öte bişi ama kerem adamda üç hatun var yetmemiş hizmetçiye yanaşmış üzerine birde çocuk onun üzerine onları dışlaması hangi birini anlatayım..meryemin doğumgünü hediyesi beklentisi ve sonuçları.. içler acısı.. o yaştaki bir çocuk için ne kadar büyük bir hayal kırıklığı dimi :(

Öyle ama bu kadar detaya girme bence belki okumak isteyen olur :) ..Kitaba devam et yaren beterin beteri var :)

okunması gereken bir kitap,halid hüseyni hayranı olarak tavsiye etmiyorum,insan olarak içinize işleyen satırlar bulacaksınız.

Geri