• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Çakal İle Sırtlan

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
ÇAKAL İLE SIRTLAN

Hayvanların kıralı aslan bir gün hastalanmış. Bütün hayvanlar ziyarete gelerek geçmiş olsun dileklerini sunmuş. Sadece çakal gelmemiş. “Görüyor musun” demiş aslana, hâlâ çakala kızgın olan sırtlan, “ben seni ziyarete geldim, ama çakal gelmedi. Senin sağlığın onu hiç ilgilendirmiyor. Ölsen bile onun için fark etmez belki de”.

Aslan buna çok sinirlenmiş. Çakalı hemen getirmesi için sırtlanı görevlendirmiş. Hiç vakit kaybetmeden emri yerine getirmiş sırtlan. Aslanın kendisine gücendiğini de söylemeyi unutmamış çakala. Kurnaz çakal sırtlanın aslanı kışkırttığını anlamış. Aslan onu azarlamaya başladığında hemen kendini savunmuş.

“Ah, yüce kıralım bana çok haksızlık ediyorsunuz. Yüce kıralımızın hasta olduğunu öğrenir öğrenmez hemen güçlü ve bilge bir büyücüye koştum. Sizi iyileştirecek bir ilaç istedim. Hemen ziyaretinize gelemeyişimin gerçek nedeni budur”.

“Peki nasıl biri laç söyledi büyücü” diye merakla sormuş aslan.

“Büyücü dedi ki, bir sırtlanın derisini yüzüp deri soğuyuncaya kadar ona sarılmanız gerekiyormuş”.

Çakalın bu hizmetinden çok etkilenen aslan hemen sırtlanı yakalamış ve canlı canlı derisini soymuş. Sırtlan ağlayıp yalvarmış. Ama yalvarıp yakarması hiçbir işe yaramamış.

Geri