• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Çorum Laçin Lisesi

Mc_ÖRGE

Kaptan
Özel üye
1972-1973 Öğretim Yılı’nda Laçin Ortaokulu olarak hizmete açılmıştır. 1990 yılında Lise olmuş ancak, 1994 yılına kadar ortaokul ve lise bölümleri birlikte öğretim yapmıştır. 1994 Yılında ortaokul bölümünün Laçin Atatürk İlköğretim Okulu ile birleşmesiyle Laçin Lisesi adıyla öğretimi faaliyetlerine devam etmiştir.

Okulumuzdan 1993-2006 yılları arasında 250'nin üzerinde öğrenci mezun olmuştur. 1985 yılında yapılan okul binamız 2004 yılında onarım geçirmiş, bu kapsamda, kalorifer tesisatı, çatı yalıtımı, PVC pencere sistemi yapılmıştır. Aynı yıl, müstakil bir okuma salonu, öğrencilerin boş zamanlarını değerlendireceği bir sosyal etkinlik salonu ve öğretmenlerimiz için çay-sigara odası oluşturulmuştur. 2004-2005 yıllarında, öğretmenlerin katkılarıyla İdare odaları, öğretmenler odası, Sosyal Etkinlik Salonu ve BT sınıfına yer döşemesi yaptırılmıştır. Şu anda, 5 derslik, 1 okuma salonu, 1 BT sınıfı, 1 Fen laboratuvarı mevcuttur. 2006 yılında okulumuz ikinci büyük onarımını geçirmiştir. Bütün sınıflarımızda internet bağlantısı olan bir bilgisayar bulunmakta olup, ders saatleri dışında Bilgisayar Laboratuvarı ve kütüphanemiz tüm öğrencilerimize açık tutulmaktadır.