• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Diane Irons'la 8 Adımda Mükemmel Manikür ve Pedikür

Papatya

V.I.P
V.I.P
Eğer yeterli vaktiniz varsa, kendi manikür ve pedikürünüzü yapmak gerçekten eğlenceli ve kolay bir iş. Ayrıca bu ekstra adımı atmayı istemenizi sağlayacak belirli püf noktaları da bulunuyor. Elbette böyle bir yol seçerseniz paradan da tasarruf etmiş olacaksınız. Biz de Womenist.net olarak sizin için, eski bir model ve yıldızların sırdaşı olan Diane Irons'dan 8 adımda mükemmel el ve ayaklara sahip olmanın püf noktalarını derledik!

J028w.webp

1. Adım; törpü​

Zımparalı bir tırnak törpüsü kullanarak tırnakları yanlardan doğruca yukarı doğru törpüleyin. Tırnakların kenarlarını içeri doğru törpülemeyin. Tırnaklarınız ne kadar inceyse zımparalı tırnak törpüsünü dişleri de o kadar ince olmalıdır.

2. Adım; tırnak etleri​

Tırnakların kenarlarına, tırnak eti yumuşatıcısı uygulayın. Parmak uçlarıyla nazikçe masaj yapın. Eğer tırnak etleri sert ve kırılgan bir haldeyse, uygulamadan önce tırnak eti yumuşatıcısını mikrodalgada birkaç saniye ısıtın.

3. Adım; suya batırın​

Parmaklarınızı sabunlu ılık suya batırın. Eğer parmaklar kirliyse veya renkleri bozulmuşsa, protez diş temizleme tabletlerinden birini alın ve suda eritin veya kireç sökücü çamaşır suyu ekleyin.

4. Adım; kesip düzeltin​

Tırnak eti itici / kesici bir alet (eczanelerden temin edilebilir) kullanarak, tırnak etlerini geriye doğru itin ve fazlalık yapan şeytantırnaklarını kesin. Tırnak etlerini çok derinden kesmeniz kanamalara sebep olabilir.

5. Adım; masaj yapın​

Tırnaklara ve tırnak etlerinin diplerine doğru ovalayarak ellerinizin tamamına nemlendirici sürün. Başparmağınızla avuç içlerine masaj yaparak ellerin rahatlamasını sağlayın.

6. Adım; silin​

Dokuları sıkılaştırıcı bir maddeyi (güvercin ağacı veya limon suyu gibi) bir parça pamuğa batırın ve fazla yağı alın. Bu ojenin kabarcık oluşturmadan düzgün ve pürüzsüz bir şekilde sürülebilmesi için gereklidir.

7. Adım; oje​

Astar katı veya birinci katı sürerek kurumaya bırakın. üzerine, tek katta bitiriş sağlayan ojelerden birini sürün. Hem renkli olan hem de son kat için yeterince kapatıcılık sağlayabilecek bir ürünü seçin. Bu normal ojeler kadar iyidir ve harika bir zaman tasarrufçusudur.

8. Adım; pedikür için
Ayaklarınızı yumuşatmak için duş jeli veya epson tuzu karıştırılmış suya daldırın.

Ayak parmaklarını arasına pamuk koyarak parmakları ayırın. Kabarıklık ve çizgilerin oluşmasını engellemek için tırnakları yağ ile fırçalayın.

Yağ fazlasını almak için asetonsuz bir oje çıkarıcı kullanın.

Tırnakları kare şeklinde törpüleyin. Tırnak kenarlarının sonradan kırılıp takılmalarını engellemek için törpüyü dikey şeklinde kullanın.

Astar katı ve üzerine ojenizi sürün.

Ojenizi 30 dakika kadar kurumaya bırakın

Geri