• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Dünyanın En Mutlu Ülkeleri

• Konuyu açan Konuyu açan ZeyNoO
  • Açılış tarihi Açılış tarihi

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Dünyanın En Mutlu Ülkeleri

Her yıl belirlenen dünyanın en mutlu ülkeleri belli başlı bazı kriterlere göre belirlenmektedir. Refah endeksi, sosyal sermaye, girişimcilik, fırsat, eğitim, bireysel özgürlükler, güvenlik ve emniyet gibi kriterlere göre değerlendirilmektedir. Buna göre işte, dünyanın en mutlu ülkeleri;

Norveç: Refah seviyesine göre dünyanın en mutlu ülkeleri sıralamasında birinci olan Norveç, sosyal sermaye alanında birinci, ekonomi konusunda ise ikinci sıradadır.

Danimarka: Üst üste dördüncü defa ikinci sırada yer alan Danimarka, sosyal sermaye alanında ikinci durumdayken, girişimcilik ve fırsat alanlarında birinci sırada yer almaktadır.

İsveç: Üç yıl içinde dört basamak birden yükselen İsveç, giderek daha üst sıraları zorlayacak gibi…

Avustralya: Genel klasmanda dördüncü olan ülke eğitim alanında ikinci, bireysel özgürlükler konusunda üçüncü sıradaki yerini almıştır.

Yeni Zelanda: Son yılların gözde ülkelerinden olan Yeni Zelanda eğitimde ilk sırada, bireysel özgürlüklerde de ikinci sırada yerini almıştır.

Kanada: Genel klasmanda altıncı olan Kanada, bireysel özgürlükler alanında birincidir.

Finlandiya: Dünyanın en mutlu yedinci ülkesi olan Finlandiya, emniyet ve güvenlik konularında üçüncü sırada yer almaktadır.

Hollanda: Genel ortalamada sekizinci sırada yer alan Hollanda, sağlık alanında ise altıncı sıradadır.

İsviçre: Yönetim ve ekonomi alanlarında birinciliği elde eden İsviçre, eğitim alanında 32. sırada yer almıştır.

İrlanda: Bireysel özgürlük alanında dördüncü olan İrlanda, genel klasmanda onuncu sırada yer almıştır.

Geri