Effortles English Download - Effortless English Seti İndir

Durum
Konu mesaj gönderimine kapalı.

e-PaCk

Forum Gururu
The Key To Excellent English Speaking

Effortless English -Rules to Learn English
Effortless English - Learn The 7 Rules For Excellent English
Effortless English - New Method Learning English
Effortless English - Flow English (Intermediate Level Lesson)
Effortless English - Success Business Lesson

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Linklerin hic biri calismadigi icin gecici bir sure geri dönüsum kutusuna tasimistir

merhas

Üyecik
Bunların her biri 1 KB'lık...neden acaba?

Bana bu setten lazım...yani başlangıç düzeyi-orta düzey ve ileri düzey cd leri lazım.yardımcı olursanız sevinirim...iyiçalışmalar

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Effortless English | ingilizce eğitim | 5 kur | 4.76 Gb

İngilizce öğrenme konusunda gramer kuralları önemlidir; Fakat ingilizce konusmak ve kendinizi ifade etmek istediğinizde gramer kurallarını bilmek tek başına yetmeyecektir. Ve gerçek şu ki kimse kitaplardan gramer kurallarını çalışmayı sevmez!

Günümüzde bizden yabancı dil bilmemiz ve bu konuda iyi olmamız isteniyor. Biz Türkler gramer konusunda öylesine üstün bi yeteneğe sahibiz ki dünya da geçerli bir dil sınavı olan TOEFL da bizler gibi grameri iyi yapanların başarı yüzdesini düşürmek için speaking (konuşma) ve Listening ( dinleme) kısımlarına verilen yüzdeyi arttırdılar.

Elbette ki bir yabancı dili iyi konusabilmek ve istediğiz bir konuda düşüncelerimizi ifade edebilmek sadece sınavlar için önemli değil; globalleşen dünyanın en geçerli dilinde bir adım daha öteye gitmek istiyor musunuz. O zaman EFORTLESS tam size göre bir ingilizce eğitim setidir.

EFORTLESS ingilizce eğitim seti en alt seviyeden başlayarak 5 seviyede düzgün akıcı ve günlük hayatta karşılaşabileceğiniz her konuda ingilizce konusabilme garantisi veriyor.

Belirttiği vaadleri karşılayabilmek için kitaplarla birlikte bir mp3 seti sunuyor. sizler için PDF dosyası haline getirilmiş metin dosyaları ve o dosyalara ait mp3 leri birlikte sunmuştur

EFORTLESS ingilizce egitiminin içerdiği 5 kurs şöyle sıralanıyor;

1. Learn The 7 Rules For Excellent English ( harika bir ingilizce için 7 kural )

2. Flow English ( akıcı ingilizce )

3. Success Business Lessons ( başarılı iş hayatı için ingilizce)

4. New Method Learning English ( ingilizce öğrenmede yeni methodlar)

5. Real English Conversation Pack ( gerçek ingilizce diyologları)

şimdi sırasıyla her kur'u inceleyelim

1) Learn The 7 Rules For Excellent English

How you learn 4 5 times faster. ( nasıl 4-5 kat daha hızlı öğrenirsiniz)

How you learn quickly, easily, and automatically like a native speaker. ( nasıl hızlı kolay ve otomatik cevaplar verebilirsiniz aynı gercek bir ingiliz gibi)

How you learn correct English grammar, without studying grammar rules. ( nasıl doğru şekilde gramer kurallarını öğrenebilirsiniz kitaplar olmadan)

RULE 1: Study Phrases, Not Individual Words
RULE 2: Don’t Study Grammar
RULE 3: The Most Important Rule Listen First
RULE 4: Slow, Deep Learning Is Best
RULE 5: Use Point Of View Mini Stories
RULE 6: Only Use Real English Lessons & Materials
RULE 7: Listen and Answer, not Listen and Repeat

2) Flow English

Flow English Lessons focus mostly on deep learning of the past tense and the most common idioms. Flow English Lessons are also perfect for intermediate level learners who want to speak English faster, more easily, and more quickly.

( kısaca özetlemek gerekirse ikinci aşamada zaman bağlaçlarının derinliklerini kullanarak akıcı, hızlı ve kolay ingilizce konusabilmenin yolları anlatılıyor)

3) Success Business Lessons

( bu aşamada başarılı bir iş hayatı için gerekebilecek temel nitelikler size sunuluyor)

* The secrets to improving in your job or career
* The number one secret to success in business
* The “Effortless Success” audio book, with text
* How to start your own small business
* How to market and grow your career or business

4) New method learning English

( benim en sevdiğim kısım; ingilizce eğitiminde özellikle konuşma sınavlarına sizi cok sıkı şekilde hazırlayacak kısımdır)

Effortless English uses the best research in the world, from top experts such as: Dr. Stephen Krashen, Dr. James Asher, Dr. J. Marvin Brown, Dr. Ashley Hastings, Dr. Brenda Murphy, David Long and Blaine Ray. The research is clear students who use Effortless English are better speakers than students who use textbooks, grammar, and self study only. In every country, in every possible situation, students who learn with Effortless English methods always win against students who use old methods.
The course give you
* The incredible Way to Learn Vocabulary and Grammar Without Study Listen & Answer Mini Stories. These lessons are simple and amazing. You learn grammar and vocabulary without study or memorizing.
* The Deep Learning method that helps members use English automatically. No more translating. No more thinking. The words just come out.
* The way to learn English in a relaxing way by listening to real English articles about interesting topics.
* The way to avoid grammar study and instead learn grammar like children naturally.
* How my best students learn, how they study, and how you can learn English faster.
* How to raise your iBT TOEFL speaking and listening scores 20%, 30%, or even 40%.
* Lessons that help you learn English 4X faster.

5) Real English Conversation Pack

( Bu aşamada sizlere gercek hayattan gercek kişilerin konusmalarını anlayabilmeniz icin alıştırmalarla birlikte metinleri sunuluyor. Eğer ilk 4 aşamayı kusursuzca çalıştıysanız bu aşamadan sonra " ingilizce biliyorum ancak konusamıyorum" gibi bir cumle dudaklarınızdan dökülmeyecek aksine direk düşünmeden akıcı şekilde konusabilmeye başladığınızı göreceksiniz)

The Real English Conversation Pack builds on the Effortless English system.
In these lessons, you get the same great Effortless English system you love.
Each lesson set contains a real conversation between native speakers. No actors.
All lessons also include:
* Audio Recording of a Real English Conversation
* Audio Vocabulary Lessons
* Mini Story Lessons
* Text Transcripts for EVERYTHING!

Durum
Konu mesaj gönderimine kapalı.