• Merhaba Ziyaretçi.
  "Obje" Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Eğitim için Yapay Zeka Aracı

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Yapay zeka (AI) araçlarını çevreleyen konuşmaların çoğu genellikle iş dünyasına yöneliktir, ancak AI'nın eğitim sistemlerimizi büyük ölçüde iyileştirme potansiyeli vardır. Öğretmenlerin emrinde olabilecek en etkili araçlardan biridir ve genellikle onları idari yüklerden kurtarır. Bu teknolojiler öğretmenlerin yerini almayacak, aksine öğrencilerin eğitimine daha fazla zaman ayırmalarını sağlayacaktır.
AI, eğitim sektöründe hızla büyüyor ve multi-milyar dolarlık bir küresel pazar haline geliyor. Bu hızlı büyüme, öğretme ve öğrenme süreçlerinin birçok yönünü dönüştürme yeteneğinden kaynaklanmaktadır. AI, sürükleyici sanal öğrenme ortamları oluşturabilir, "akıllı içerik üretebilir", dil engellerini kaldırabilir, öğrenme ve öğretme arasındaki boşlukları doldurabilir, her öğrenci için özel planlar oluşturabilir ve çok daha fazlasını yapabilir.
Birçok yenilikçi şirket, bu sonuçlara ulaşmak için yapay zeka araçları yaratıyor. Eğitim için en iyi 10 AI aracına bir göz atalım:

1.


Gradescope nedir?

Gradescope AI aracı, öğrencilerin AI teknolojisi olmadan genellikle zaman alan görevler olan geri bildirim sağlarken birbirlerini değerlendirmelerine olanak tanır. Gradescope, aşağıdakilerin bir kombinasyonuna dayanır: (ML) ve yapay zeka, derecelendirmeyi kolaylaştırarak zamandan ve enerjiden tasarruf sağlar.
Bu görevleri dışarıdan temin ederek, öğretmenler daha önemli olanlara odaklanabilirler. Gradescope, öğretmen tarafından kağıt tabanlı sınavları ve çevrimiçi ödevleri notlandırmak ve ayrıca projeleri tek bir yerde hazırlamak için kullanılabilir.
İşte Gradescope'un bazı temel özellikleri:
 • AI destekli ve manuel soru gruplama
 • Öğrenciye özel süre uzatmaları
 • AI destekli derecelendirme
 • Artan verimlilik ve adalet

2.

Fetchy - Dil Sanatlarını Öğretmeye Yönelik Araçlar ve Daha Fazlası!

Fetchy, eğitimciler için özel olarak tasarlanmış, yapay zeka destekli üretken bir platformdur. Eğitimcilerin tam öğretim potansiyellerini ortaya çıkarmalarını sağlar. İlgi çekici dersler oluşturmak, haber bültenleri oluşturmak, profesyonel e-postalar hazırlamak ve daha fazlası dahil olmak üzere eğitimcilerin karşılaştığı sayısız görevi basitleştirerek ve düzene sokarak bunu başarmayı hedefliyorlar. Fetchy, yapay zekanın gücünden yararlanarak eğitimcilere öğretim yöntemlerini geliştirme, zaman yönetimini optimize etme ve kendinden emin ve bilinçli kararlar alma gücü verir.
Fetchy, eğitimcilerin taleplerini karşılamak için oluşturulan dili özelleştirme konusunda uzmanlaşmıştır. Fetchy, karmaşık istemleri formüle etmek zorunda kalmadığından, eğitimciler için hemen kullanışlıdır. Eğitimciler, Fetchy'nin özel yapım çözümlerini kullanırken, kendi özel eğitim gereksinimlerine göre uyarlanmış uygun çıktılar bekleyebilirler.
 • Ders planları oluştur
 • Birden çok mercekten/görüş noktasından geçmişi görüntüleyin
 • Matematik veya fen deneyleri bulun

3.

Nuance Dragon konuşma tanıma yazılımı ile öğrencilerin hayatlarını iyileştiriyoruz

Massachusetts, Burlington'da bulunan Nuance, hem öğrenciler hem de öğretim üyeleri tarafından kullanılabilen konuşma tanıma yazılımı sağlar. Şirketin Dragon Speech Recognition ürünü, dakikada 160 kelimeye kadar yazıya dökebilir ve yazmakta veya yazmakta zorlanan öğrencilere yardımcı olur. Araç ayrıca, erişilebilirlik gereksinimleri olan öğrenciler için gerekli olan belgelerde gezinmek için sözlü komutları da destekler.
Dragon, ders planlarını, ders programlarını, çalışma sayfalarını, okuma listelerini ve daha fazlasını yazmaya göre üç kat daha hızlı dikte etme yeteneği dahil olmak üzere çok daha fazla özellik sunar. Bunu %99 doğruluk elde ederken yapar.
Nuance's Dragon'un temel özelliklerinden bazıları şunlardır:
 • Sözlü komutları destekleyen erişilebilirlik özellikleri
 • Öğrenci çalışmalarını değerlendirmek için ses
 • Sınıf çalışmasını %99 doğrulukla dikte edin

4.

Ivy, üniversiteler ve kolejler için özel olarak tasarlanmış bir dizi chatbot yapay zeka aracıdır. Başvuru formları, kayıt, öğrenim ücretleri, son tarihler ve daha fazlası gibi üniversite sürecinin birçok bölümünde yardımcı olurlar. Ivy'nin bir başka benzersiz özelliği de, toplanan veriler aracılığıyla işe alım kampanyaları planlayabilmesidir.
AI aracı, öğrencilere krediler, burslar, hibeler, öğrenim ücreti ödemeleri ve daha fazlası hakkında önemli ayrıntılar gibi çok ihtiyaç duyulan bilgileri sağlayabilir. Her departman için özel chatbot geliştirme yeteneği sayesinde departmanlar arasında uygulanabilir.
İşte Ivy'nin bazı temel özellikleri:
 • Canlı sohbet ve SMS dürtme
 • Facebook, ERP, CRM ve SIS için entegrasyonlar
 • Kullanıcılarla etkileşim kurarak zamanla daha akıllı hale gelin

5.

Cognii - EdTech Innovation - Eğitim için AI

Cognii, K-12 ve yüksek öğretim kurumları için AI tabanlı ürünler geliştiren Boston merkezli başka bir şirkettir. Kurumsal eğitim ortamlarında da devreye alınır.
Cognii'nin ana AI araçlarından biri, öğrencilerin açık formatlı yanıtlar oluşturmasına ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmesine yardımcı olmak için konuşma teknolojisine dayanan sanal öğrenme asistanıdır. Bunun yanı sıra sanal asistan, bire bir eğitim ve her öğrenciye özel gerçek zamanlı geri bildirim de sağlıyor.
 • Öğrencilerin açık yanıtlar oluşturmasına yardımcı olur
 • Bire bir eğitim sağlar
 • Her öğrenci için uyarlamalı kişiselleştirme.

6.

Piyasadaki en iyi AI eğitim araçlarından bir diğeri, mevcut eğitim araştırmalarından yararlanan görsel-işitsel bir kelime dağarcığı uygulaması olan Knowji'dir. Knowji, dil öğrenenler için tasarlanmıştır ve öğrencilerin daha hızlı öğrenmelerine yardımcı olmak için çeşitli yöntemler ve kavramlar kullanır.
AI eğitim aracı, her kelimenin ilerlemesini izler ve kullanıcıların ne zaman unutacağını tahmin edebilir. Öğrencilerin zaman içinde daha iyi öğrenmelerini sağlayan bir boşluk tekrarlama algoritması kullanarak bu yetenekleri elde eder.
İşte Knowji'nin bazı temel özellikleri:
 • Ortak Çekirdek Hizalama
 • Çoklu öğrenme modları
 • Özelleştirilebilir ve uyarlanabilir
 • Görseller ve örnek cümleler

7.

Plaito, öğrencileri heyecan verici yeni yollarla yazarken, tartışırken ve işbirliği yaparken ileriye taşımak için istemler ve öneriler veren bir koç görevi görür.
Araç, yapay zekadan yararlanarak, tüm öğrencilere bire bir eğitimin (derin anlayış, güven, netlik ve güçlendirme) faydalarını getirir.
Platform aşağıdaki işlevleri sunar:
 • Ödevinizin bir resmini veya ekran görüntüsünü çekin, Plaito ile canlı Yapay Zeka Özel Dersi almak için yükleyin
 • Yapay zeka ve dil biliminin en iyi özelliklerini birleştiren dersler, öğrencilere doğru düzeyde ve hızda kişiselleştirilmiş öğrenme konusunda yardımcı olacak şekilde uyarlanmıştır.
 • Tıpkı diğer arkadaşlarınız gibi Plaito ile sohbet edin ve yol boyunca öğrenin. Plaito 4 dil biliyor ve daha fazlasını öğrenmeye hazır.
 • Kurslar, öğrenme sonucuna dayalı ödevleri kullanarak öğrencilerin daha hızlı öğrenmelerine ve her şeyi daha iyi hatırlamalarına yardımcı olur
 • Oyuna benzer özellikler, eğlenceli meydan okumalar ve Plaito the AI Robot'tan hatırlatıcılarla dil öğrenme alışkanlığı oluşturmayı kolaylaştırırlar.

8.

Querium, öğrencilerin üniversiteye ve kariyere hazırlanırken kritik STEM becerilerinde ustalaşmalarına yardımcı olan bir yapay zeka platformu sunar. Platform, kişiselleştirilmiş derslere ve adım adım özel ders yardımına dayanır. Yapay zeka sanal eğitmeninin öğrenci sonuçlarını iyileştirirken öğrenci öğreniminin hızını, kalitesini ve analizini iyileştirdiği gösterilmiştir.
Queirum'un yapay zekası öğretmenler için de yararlıdır. Eğitmenlerin, öğrencilerin öğrenme alışkanlıkları ve gelişme alanları hakkında fikir edinmelerine yardımcı olan yanıtları ve özel ders derslerini tamamlamak için geçen süreyi analiz eder.
İşte Queirum'un yapay zekasının ana özelliklerinden bazıları:
 • Kişiselleştirilmiş, ısırık büyüklüğünde dersler
 • Adım adım eğitim yardımı
 • Öğrenci katılımını artırır

9.

CENTURY nasıl çalışır?

Londra merkezli Century Tech şirketi, öğrenciler için kişiselleştirilmiş öğrenme planları oluşturmak üzere bilişsel nörobilim ve veri analitiğini kullanan bir yapay zeka platformu sunuyor. Buna karşılık, bu kişiselleştirilmiş planlar eğitmenlerin işini azaltır ve diğer alanlara odaklanmaları için onları serbest bırakır.
AI platformu, öğrenmedeki bilgi boşluklarına işaret ederken aynı zamanda öğrencinin ilerlemesini de izler. Daha sonra her kullanıcı için kişisel çalışma önerileri ve geri bildirim sağlar. Century, öğretmenlere gelince, planlama ve not verme gibi tekdüze görevler için gereken süreyi azaltan yeni kaynaklara erişmelerine yardımcı olur.
İşte Century'nin temel özelliklerinden bazıları:
 • Öğrenmeyi hızlandırır ve öğrenci katılımını artırır
 • Öğretmenlerin iş yükünü azaltır
 • Eyleme geçirilebilir veri içgörüleri

10

Carnegie Learning: Dünyanın En İyi Matematik Öğrenme Platformu MATHia'nın İçinde

Yenilikçi bir eğitim teknolojisi ve müfredat çözümleri sağlayıcısı olan Carnegie Learning, lise ve üniversite düzeyindeki öğrencilere yönelik öğrenme platformlarında yapay zekaya ve makine öğrenimine güveniyor. Bu platformlar matematik, okuryazarlık veya dünya dilleri alanları için birçok benzersiz çözüm sunar.
Sağlayıcı, Tech Edvocate Ödüllerinde "En İyi Yapay Zeka/Makine Öğrenimi Uygulaması" da dahil olmak üzere birçok eğitim ödülü kazandı. Ürünlerinden biri olan MATHia yazılımı, Carnegie Mellon Üniversitesi'nden araştırmacılar tarafından oluşturuldu. Ayrıca, öğrencilerin bilişsel becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan bir okuma ve dil yazılımı olan Fast ForWord'u da sunar.
Carnegie Learning Platformlarının temel özelliklerinden bazıları şunlardır:
 • İnsan öğretmenleri taklit eder
 • Her öğrenci için bire bir kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimi
 • Öğrencileri yönetmek için işlem yapılabilir veriler
 
Top