• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu fotoğraf oylaması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Oylamaya katımanızı bekliyoruz...

Ehliyet Nerede Yenilenir

Paradoks

... Elif ...
Özel üye
Ehliyet Nerede Yenilenir

Ehliyet Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır

2918 Sayılı Trafik Kanununa bağlı yönetmeliğin 83.maddesinde Zayi edilen ve yıpranmış olan sürücü belgeleri sahibinin beyanı esas alınarak bir dilekçe ile müracaatı üzerine, yenisi verilerek değiştirilir.

Yıpranma veya Kimlik Değişikliğinden Dolayı Sürücü Belgesi Değişimi

-Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne hitaben yazılmış dilekçe,

-Nüfus Cüzdanı fotokopisi ve aslı,

-Kimlik değişikliği var ise değişikliği belirtir belge, (Evlenme cüzdanı veya boşanma ilanı fotokopisi)

-2 Adet fotoğraf,

-Eski sürücü belgesi

Zayiinden Sürücü Belgesi Çıkarmak İçin İstenilen Belgeler

-Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne hitaben dilekçe.

-Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi (2Adet)

-Kaybolan ehliyette kan grubu mevcut değil ise, kan gurubu kartı

-2 Adet vesikalık fotoğraf.

-Sürücü Belgesi ücreti.

sorunun cevabı yok konuda :D ben vereyim nüfus müdürlüğüne geçecek diye söylentiler vardı
Şu an Emniyet Müdürlükleri veriyor. Yeni tip ehliyet olarak.

Konu açılmışken birkaç hatırlatma yapayım. Eğer mevcut ehliyetiniz kullanılabilir durumdaysa değiştirmeyin. Yeni ehliyetler hem nüfus cüzdanı yerine geçmiyor hem de bazı haklarınızdan 5 yıl içinde mahrum kalıyorsunuz. Örneğin 6 tekerli araçları sürmek gibi...

Değiştirmemeniz için birkaç neden daha var ama şu an aklıma gelmiyor. Bu arada ben değiştirdim ehliyetimi çünkü kullanılabilirliğini yitirmişti. :) Dört parçaya ayrılmış ve bir parçası kayıptı. Ehliyeti değiştirmeye gittiğimde oradaki polislerin hiç birinin ehliyet değişimi yapmadığını öğrendim sohbet sırasında. :)

Geri