Evinizi nasıl düzenli tutarsınız

GöLGe

Üstat
1. Günlük dağınıklığın üstesinden gelin

a. Odadan çıkmadan önce: Bulunduğunuz odayı terk etmeden önce birkaç saniyenizi ayırarak, yerinde olmayan şeyleri eski yerlerine koyarak dağınıklığın önüne geçebilirsiniz.

b. Kural oluşturun: Tüm ev sakinlerinin görebileceği şekilde kurallar tablosu oluşturun. Örneğin bu kurallardan ilki "Masa, sehpa ve konsolların üstü dışarıdan getirilen eşyaları bırakmak için değildir" olabilir. Kurallara uyulmadığı taktirde disiplini kendinize özgü yöntemlerle sağlayabilirsiniz.

c. Gelenler gidenleri aratmıyorsa: Evinize her yeni bir şey satın aldığınızda dolaplarınızda bulunan eski bir şeyden feragat ederek zamanla biriken ıvır zıvır yığınlarının önüne geçebilirsiniz.

2. Gruplayın

a. Mutfak dolaplarına ilk yardım: Mutfak dolaplarını süper marketlerdeki sisteme benzer bir biçimde gruplayabilirsiniz. Benzer kategoriler altında toplanan erzak ve mutfak gereçleri daha düzenli görünecektir.

b. Alışkanlığınızı değiştirin: Birgün mutlaka lazım olur düşüncesinden kurtulun. Bir eşyayı uzun süredir kullanmıyorsanız bu zaten o kadar elzem olmadığının da göstergesidir.

c. Giysileri ayıklayın: Her mevsim giyilmeyen giysileri ayıklayın. Örneğin kilo verdiniz ve bazı kıyafetleriniz olmuyorsa, onları giysi dolabınızda tutmayın.

3. Geri dönüşüm

Kullanmadığınız eşyaları geri dönüşüme göndererek hem çevreye, hemde evinize iyilik yapabilirsiniz. sitesine tıklayarak hangi malzemenin nerede geri kazanabileceğini öğrenmeniz mümkün.

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Okulda bunun esprisi dönüyor günlerdir..( :
Arkadaşlarım benimle aynı eve çıkma hayali kuruyorlar da döverek evi toplatır bu bize diyorlar benim için =LL

Ben olmazsam bu listeyi tutuştururum ellerine :P