Facebook'un Sizden Habersiz Reklam Yayınlanmasını Engellemek için..

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Sıkça Anasayfanızda rastlıyorsunuzdur, şahsen benim sıkça anasayfamda arkadaşlarım tarafından yayınlanan iletilerde görüyorum.
Daha doğrusu kendileri yayınlamadığı halde facebook tarafından yayınlanan reklam gönderilerini görmektesinizdir.
Bunun nedeni facebook sürekli kendini yeniliyor ve her gün yeni bir şeyler çıkıyor karşımıza. Bizlerde her ayarını tam olarak bilmediğimizden farkında olmadan bazı şeyleri açık tutuyoruz. Bunlardan biride 3. şahıs reklamları, bunun kesinlikle kapalı olması gerekli ki, sizin haberiniz olmadan arkadaşlarınıza reklamlar gitmesin. Hatta bu reklamlar yüzünden beğendiğiniz sayfa ve gruplardan yada arkadaş listelerinizden çıkarılabilirsiniz de benden söylemesi:)

Facebook Reklamlarını Engellemek için Yapmanız gerekenler..

1. Facebooka sayfanızın sağ üst köşesindeki (
    32yiX.png
    ) bu işaretten girin.
  2. Daha Sonra Hesap Ayarlarınızda sol köşedeki menüden en alttaki girin.

17coD.png
  3. diyip karşınıza çıkan ekranda, reklamları kimin görmesini istediğinize dair bi kutucuk göreceksiniz, oradaki "Hiç kimse" seçeneğini seçip değişiklikleri kaydet deyin.

3QOro.png
  4. diyip karşınıza çıkan ekranda, reklamları kimin görmesini istediğinize dair bi kutucuk göreceksiniz, oradaki "Hiç kimse" seçeneğini seçip değişiklikleri kaydet deyin.

1FISL.png

Ve işlem tamamdır:)

Not: Facebookun sizden habersiz yayınladığı reklamları malesef siz göremiyorsunuz, sizin dışınızda listenizdeki herkes görmektedir.. Bu yüzden arkadaşlarınız sizin yayınladığını düşünebilirler, sizin haberiniz olmadığı halde..

-Alıntı değil- :P

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Facebooktan iyice kil olmaya basladim. Kimi ekler kimi siler kimi kendini gizler :)) Aksi gibi birde tunele gectik iyice karisti hersey :)

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Facebooktan iyice kil olmaya basladim. Kimi ekler kimi siler kimi kendini gizler :)) Aksi gibi birde tunele gectik iyice karisti hersey :)

ya zaten senin fecbookta tivitirde isin olmaz :P fecbooka girmezsin niye kiziyorsun ki :v:P yanin konun disi bir yer :))

silme olayina gelince silme degilde egerki hesabini durdurdu ise direk sayfanda silmis gibi gözüküyor acinca sonra yine geri geliyor :)))

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Dün akşam sunucuda sorun olunca haber vermek için girdim ama, nereye yazmam gerektiğini bile bulamadım. Yaşadığım yeri eklemek istedim onu bile kaydetmedi. Mutlaka benden kaynaklanan sorundur ama yıllardır bilirim face'yi ama insanların bu denli ne bulduğunu anlayamadım. Amacının dışına çıktığını düşünüyorum.

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Şu zaman tüneli tamamen kişinin isteği dışındada geçiriliyor. Bizzat ben facebookla çok uğraşmam zaman tüneline ise hiç bir işlem yapmadım bir baktım bende geçmişim:) Haka açıldı facebook biliyorsunuz buda dezavantajlar getirebilir. Bu özellikle facebooksuz yapamayanlar için kötü sonuçlar vermez umarım.

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Dün akşam sunucuda sorun olunca haber vermek için girdim ama, nereye yazmam gerektiğini bile bulamadım. Yaşadığım yeri eklemek istedim onu bile kaydetmedi. Mutlaka benden kaynaklanan sorundur ama yıllardır bilirim face'yi ama insanların bu denli ne bulduğunu anlayamadım. Amacının dışına çıktığını düşünüyorum.

Kesinlikle amacının dışında artık:)
Hem kişiler hemde facebook kendi çıkarlarına dönüştürmüş durumda
Bizim gibi facebooku esas amacında kullananlarsa malesef mağdur olanlar:)
Arkadaşlarımın istemi dışında paylaşılmış o kadar reklam görüyorum ki anasayfamda. Bıktırdı artık:)

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
iyide ben bu dediklerinizi yaptım ve kullanmadıgım bütün uygulamaları kaldırdım hÂl gönderiyo şimdi ne yapıyım
Tam olarak bişey söyleyemem çünkü herkesin facebook ayarı gizliliği farklı.
Beğendiğiniz sayfalar, katıldığınız gruplar, kabul ettiğiniz uygulamalar veyahut facebookun kendinden yan taraflarda çıkan reklamlara yanlışlıkla tıklamış olmanız bile buna neden olabilir. Bu yüzden şöyle yaparsanız kaybolur diyemem. Ama genel olarak bu ayarlar kapatıldığında reklamları engellemiş olursunuz.

KaRaNFiL

1+1=3 :) bebegimiz saglicakla gel :)
Facebookta nisanlima bir profilimiz var. Dügünden sonra güzelcene bir temizlik yapicam listemizde ama :) Ailemle görüsebilmem icin iyi oluyor. Ama msnde var aslinda. Simdilik duruyor iste :)