Fıstıkli Dondurma :)

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Dondurma Masum, saf biraz Fistik Kurnaz, esprili ve biraz yaramaz bir fındık​

Magnum Cornetto GIF by Unilever Turkiye
Season 6 National Ice Cream Day GIF by Ex On The Beach

(Beyaz Dondurma, güneş ışığının tadını çıkararak dolapta oturuyor.)

Beyaz Dondurma:
Ah, ne güzel bir gün! Güneş pırıl pırıl parlıyor, çocuklar neşeyle gülüyor... Keşke biraz daha serinleyebilsem.

(Tam o anda, Fistik dolaba yuvarlanır ve Beyaz Dondurmanın yanına düşer.)

Fistik:
(Öksürerek) Uff, bu sıcakta dolaşmak beni yordu. Neyse ki serin bir yer buldum!

Beyaz Dondurma: Merhaba! Sen kimsin?

Fistik: Ben Fistik! En lezzetli ve eğlenceli fındık! Adın ne güzel dondurma, sen de çok serinsin galiba.

Beyaz Dondurma: Ben de Beyaz Dondurma. Teşekkür ederim, evet biraz serinim. Seninle tanışmak güzel oldu Fistik.

Fistik: Ben de tanıştığımıza memnun oldum Beyaz Dondurma. Biliyor musun, sen ve ben mükemmel bir ikiliyiz!

Beyaz Dondurma: Nasıl yani?

Fistik: Hem lezzetli hem de eğlenceli! Beyaz ve kahverengi renklerimizle göz alıcıyız, tatlı ve tuzlu tatlarımızla mükemmel bir uyum yakalıyoruz. Birlikte yenildiğimizde çocuklar bayılacak!

Beyaz Dondurma: Hmm, haklısın galiba. Birlikte çok güzel görünüyorsun.

Fistik: Evet, evet! Hem ben sana biraz macera ve eğlence katabilirim. Birlikte dolapta kayabilir, diğer dondurmalarla şaka yapabiliriz.

Beyaz Dondurma: (Kıkırdayarak) Aslında bu fikir kulağa hoş geliyor. Biraz macera bana da iyi gelebilir.

(Beyaz Dondurma ve Fistik, dolapta neşeyle sohbet etmeye ve oyun oynamaya başlarlar. Diğer dondurmalar şaşkınlıkla onları izlerken, çocuklar dondurma dükkanına akın etmeye başlar.)

Beyaz Dondurma ve Fistik, lezzet ve eğlencenin mükemmel bir örneği haline gelir. Birlikte dondurma dükkanına neşe ve heyecan katarak, tüm çocukların favorisi olurlar.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Sıcak bir yaz günü, bir dondurma dükkanında.

(Beyaz Dondurma, vitrinde gururla durmaktadır.)

Beyaz Dondurma:
(Kendi kendine) Ah, ne güzel bir gün! Güneş parlıyor, çocuklar gülüyor ve ben... mükemmel bir dondurma olarak vitrinde parlıyorum. Daha ne isteyebilirim ki?

(Tam o sırada, Fistik Ezmesi vitrinin yanına gelir.)

Fistik Ezmesi:
Merhaba orada! Ne kadar da havalı görünüyorsun.

Beyaz Dondurma: (Burnunu havaya kaldırarak) Teşekkürler. Ben Beyaz Dondurma'yım. Klasik ve mükemmel bir tat.

Fistik Ezmesi: (Göz kırparak) Hmm, klasik mi? Biraz sıkıcı değil mi? Biraz macera katmak ister misin?

Beyaz Dondurma: Macera mı? Ne demek istiyorsun?

Fistik Ezmesi: Beni dene! Lezzetli ve cesur bir tada hazır mısın?

Beyaz Dondurma: (Tereddüt ederek) Bilmiyorum... biraz dağınık olursun galiba.

Fistik Ezmesi: Dağınıklık mı? O benim karizmam! Hem, biraz heyecan katmaz mı?

Beyaz Dondurma: Hmm... belki de haklısın. Biraz maceraya ne dersin?

(Fistik Ezmesi, Beyaz Dondurma'nın üzerine dökülür. İkisi de karışarak lezzetli bir karışıma dönüşür.)

Beyaz Dondurma:
(Gülerek) Vay canına! Bu inanılmaz! Hem klasik hem de heyecan verici!

Fistik Ezmesi: Gördün mü? Birlikte daha da güzeliz!

(Müşteriler dondurmaya hayranlıkla bakar ve sipariş vermeye başlar.)