• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Giresun Piraziz İsmail Yücel Anad.Teknik Lise,Teknik Lise,Endüstri Mes.Lisesi

Mc_ÖRGE

Kaptan
Özel üye
TARİHÇEMİZ Pratik sanat okulu olarak 12 dönüm üzerine kurulan 1 öğretim binası 2 atölye ve 6 dairelik lojman binası 1981 yılında tesviye bölümü ile Endüstri Meslek Lisesi olarak eğitim-öğretime açılmıştır.

1982 - 1983 öğretim yılında Metal İşleri bölümü, 1989-1990 öğretim yılında Elektrik Bölümü ve 40 öğrencilik okul pansiyonu hizmete açılmıştır.

1992-1993 öğretim yılında okul pansiyonu ve yeni bölümler sayesinde öğrenci kapasitesi 720 ye ulaşmıştır. Aynı yıl okul binasına yakın olan arsa ve konutlar kamulaştırılarak okul alanı 26 dönüme ulaşmıştır.

1995-1996 öğretim yılında Teknik Lise Elektrik Bölümü, 1996-1997 öğretim yılında Endüstri Meslek Lisesi Makine Ressamlığı Bölümü ve Teknik Lisenin Makine Bölümü öğretime açılmıştır.

1997 yılında merhum İsmail YÜCEL tarafından zemin katı yaptırılan öğretim binası 2002-2003 öğretim yılı başlangıcında iş adamı Enver YÜCEL tarafından 5 katı tamamlanmış ve yeni açılan Teknik Lise-Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümleri ile birlikte öğretime açılmıştır.
2006-2007 Eğitim Öğretim yılından itibaren Anadolu Teknik Lisesi Bilişim Teknolojileri alanıyla birlikte öğretime açılmıştır.

2006 Haziran ayı içinde Milli Eğitim Bakanımız Sayın Doç. Dr. Hüseyin ÇELİK ve İş adamı Enver Yücel tarafından Atölye ve Laboratuvarlarımız binamızın temeli atılmıştır.

7 Nisan 2007 tarihinde Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki bakanlılarla Atölye ve Laboratuvar binası resmen hizmete açılmıştır.

2007-2008 Eğitim Öğretim yılında itibaren Anadolu Teknik Lisesi Makine Teknolojisi alanında öğrenci alımına başlamıştır.
2007-2008 Eğitim Öğretim yılında beklediği CNC ye kavuştu.

Bilişim Teknolojileri

Elektrik-Elektronik Teknolojisi
Makine Teknolojisi
Metal Teknolojisi

Merkez Mah. Ordu Caddesi Piraziz Giresun Türkiye 28340

Top Bottom