• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Gümüşhane Anadolu Teknik Lisesi,Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi

Mc_ÖRGE

Kaptan
Özel üye
Okulumuz 1946 tarihinde SANAT ENSTİTÜSÜ adı ile ilimiz Hasanbey mahallesi Daldaban (Demir kapı) semtinde kiralık olarak basit bir binada Tesviye , metal İşleri , Ağaç İşleri (Mobilya dekorasyon) bölümleri ile ilk öğretime başlamıştır. 1958-1959 Öğretim yılında kendi binasına taşınarak eğitim öğretime devam etmektedir.

Bilimsel ve teknolojik gelişmelere paralel olarak Tesviye, metal ve Mobilya dekorasyon bölümlerine ilaveten 1976 yılında Elektrik Bölümü açılmıştır. Bu bölümün açılmasıyla bölgemiz için çok önemli bir boşlukta giderilmiştir. 1984 – 1985 öğretim yılında okulumuz bünyesine Teknik Lise Makine Bölümü, 1996-1997 öğretim yılında da Teknik lise Elektrik bölümü açılmıştır 1997-1998 öğretim yılında ise ilimiz için büyük bir boşluğu dolduracak olan bilgisayar bölümü açılmıştır. 2006 Yılında ilimiz çok programlı lise bünyesindeki Tesisat Teknolojisi bölümü ise bakanlığımız kararı ile okulumuz bünyesine taşınmıştır.

İlimizde yarım yüzyıldan fazla hizmet veren okulumuz bu zaman zarfında ilimiz, hatta ülkemiz kalkınması için yetiştirdiği binlerce kalifiyeli insanı ile hak ettiği yerini almıştır, almaya da devam edecektir.