Güzel Gifler :) 114/156 boyutuna getirmek gerek :/

Arkadaşlar öncelikle foruma dönüş yaptım hepinize merhabaa :)
Elimde 114*156 boyutuna getirilmesi gereken gifler var. Ben dönüştürdüm ancak kalite yerlerde :'(
Aşağıdaki gifleri boyutlandırabilecek olanınız varsa çok sevinirim.

99C1K.gif

Tpnn3.gif

IS5u1.gif

Resimler direk link olarak verilmişti, resim kodu içine alarak düzenledim
Fakat boyutlandırılması gerek derken daha da küçültülmesini mi istiyorsun? Böyle de güzeller:)

yukarıdada yazmıştım aslında :D
114*156 boyutunda olması gerek :f
bu arada japon fanı olduğum için benden onlara zarar gelmez sorun yok :D

Bunlar hareketli degil demi Eger hareketsiz ise (tablette oldugumdan goremiyor olabilirim) cok renkli resimleri gif formatinda kaydetmek son derece yanlis. Aslinda bunun nedenini ve resim formatlarinin hangi amacla dogdugunu bir yazimda anlasilir sekilde anlatmistim ama kimbilir nerededir :)

PNG formati olabilir ancak yukaridaki resimleri hareketsiz ise en mantikli kayit yontemi jpg dir. Boyutlari degistirip herhangi bor resim editoru ile farkli kaydet menusunden jpg, jpeg secmek hem daha kaliteli hem de 1/10 civarinda daha dusuk boyutlu resimler elde edebilirsin. gif formati 256 renk ve alt dzeydeki renkler icin uygundur. Halledemezsen aksam Antalya'ya dondugumde hallederim veya bir arkadas halleder ben donunceye kadar.

@YoRuMSuZ malesef hareketli.
Hareketli olmasaydı eğer boyutlandırmayı bende yapacaktım da malesef hareketli resim hareketsiz oluyor küçültünce.

Düzenleyen yönetici:
Tamam resimler hareketliymiş :)

Ancak bikaç detay var. 114*156 demişsin. Teamül önce genişliği sonra yüksekliği pixel türünden belirtmek üzerinedir sen tersini yapmışsın :)

Bir de şöyle bir durum var. Resimlerde en/boy oranı korunmadığında resimlerde bozulmalar olabilir. Örneğin resmin yeni genişliği belirtildiğinde aynı oranda yüksekliği otomatik belirlerseniz daha kaliteli resimler oluşur. Senin söyledin bu boyutlar verdiğin tüm resimlere uymaz. O yüzden her iki şekilde de boyutlandırdım...

Eğer ben kendim boyutlandırmak istiyorum dersen aşağıdaki linkte hareketli resimleri yeniden boyutlandırabileceğin programı ekledim.

Gif Resizer

156*114 boyutlar...

oz1Md.gif
nRoxH.gif
REYWb.gif

156*Otm yükseklik

BpaVz.gif
3lclE.gif
4xTvU.gif

Geri