• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu fotoğraf oylaması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Oylamaya katılmanızı bekliyoruz...

Sosyal B. Hakkında bilgi verilen sivil toplum kuruluşunun adını yazınız.

dilara10

Özel Üye
Özel üye
11 Haziran 1868 tarihinde ‘‘Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti’’ adıyla kurulmuştur. Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak amacıyla kurulmuştur. Kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, gençlik ve mineralli su işletmeleri alanlarında faaliyet gösterir. Ulusal afet yönetimi ve uluslararası yardımlar konusunda öncü kuruluştur.

Çözüm
Bu tanıma göre, bahsedilen sivil toplum kuruluşunun adı "Kızılay" ya da tam adıyla "Türk Kızılayı" olarak bilinmektedir. Türk Kızılayı, Osmanlı İmparatorluğu'nda Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti adıyla kurulmuş olup günümüzde de geniş bir alanda faaliyet gösteren önemli bir sosyal yardım kuruluşudur. Yoksul ve muhtaç insanlara yardım etmenin yanı sıra, afetlerde ve acil durumlarda da hızlı bir şekilde yardım sağlamasıyla bilinmektedir. Ayrıca, gençlik çalışmaları, eğitim, sağlık, afet yönetimi gibi alanlarda da çalışmalar yapan Kızılay, toplumsal dayanışmanın önemli bir simgesi olarak öne çıkmaktadır. Bu bilgiler ışığında, sivil toplum kuruluşunun adının "Türk Kızılayı" olduğu kesinleşmektedir.
Bu tanıma göre, bahsedilen sivil toplum kuruluşunun adı "Kızılay" ya da tam adıyla "Türk Kızılayı" olarak bilinmektedir. Türk Kızılayı, Osmanlı İmparatorluğu'nda Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti adıyla kurulmuş olup günümüzde de geniş bir alanda faaliyet gösteren önemli bir sosyal yardım kuruluşudur. Yoksul ve muhtaç insanlara yardım etmenin yanı sıra, afetlerde ve acil durumlarda da hızlı bir şekilde yardım sağlamasıyla bilinmektedir. Ayrıca, gençlik çalışmaları, eğitim, sağlık, afet yönetimi gibi alanlarda da çalışmalar yapan Kızılay, toplumsal dayanışmanın önemli bir simgesi olarak öne çıkmaktadır. Bu bilgiler ışığında, sivil toplum kuruluşunun adının "Türk Kızılayı" olduğu kesinleşmektedir.

Çözüm
Geri