HALKA ARZ / BİOTREND ÇEVRE VE ENERJİ YATIRIMLARI A.Ş (#BIOEN)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Arkadaşlar yatırım yapacaklar için bugünden itibaren 3 gün boyunca Biotrend Enerji için halka arz süreci başladı. Halka arzlar talebe göre birkaç tavan yapabiliyor. Eğer yatırım hesabınız varsa önerilir. Ben az önce 100 lot başvuru yaptım.

Not: Halka arz haberlerini paylaşırsanız dikkatsiz arkadaşlarımıza yardımcı olmuş olursunuz :

19–20–21 Nisan 2021 tarihlerinde tarihlerinde Biotrend Enerji için talep toplanacak. Dağıtım, oransal olarak gerçekleşecek. Son zamanlarda çok fazla enerji şirketinin halka arz olduğu herkesin malumu. Aşağıdaki dergide yazdığı gibi enerji şirketlerinde halka arz rüzgarı devam edecek. Daha halka arz edilecek enerji şirketleri var.

Şirketin, sermaye artırımından kaynaklı 22 milyon lotu halka arz edecek ve buradan halka arz geliri elde edecek.(Kalan kısımlar ortak satışı). Bu gelirin ise en fazla %30'unu borç ödemesinde kullanacak olması bence olumlu.

Fiyat aralığı ile talep toplanacak olsa da bireysel yatırımcılar 18₺’dan emir verebilecek. Ancak bu durum, kurumsal yatırımcılar ile bireysel yatırımcılara farklı fiyattan lot verme anlamına gelmemekte. Nihai halka arz fiyatı belirlenecek ve lotlar bu fiyattan verilecek. Ancak bireysel yatırımcının halka arza başvururken, aradaki farkın(nihai halka arz fiyatı 18₺’dan düşük olursa) lota dönüşmesine talep etmesi de mümkün.

Ayrıca emir verirken nakden veyahut kıymet blokajı (teminat) ile emir verilebiliyor. Aracı kurum/bankanıza sormanız gerekmekte.

Kaynak
https://finans.mynet.com/haber/detay/borsa/biotrend-enerji-nin-halka-arza-gidiyor-iste-biotrend-enerji-nin-hisse-fiyat-araligi/417101/

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Halka arzlar son dönemlerin en iyi kazandıranları kaçırmamak lazım. Benim başvuru yaptığım GWIND bugün işleme başladı ve açılışı da tavanla (% 10) yaptı. Birkaç gün daha tavan yapacaktır :D

Talep çok olduğu için başvurduğum miktar kadar vermediler 100 lot geçmiş hesabıma.

Halka arzları kaçırmayın dostlar !