• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Harika bir PHP Soru-Cevap scripti - Question2Answer

Akigo35

Üyecik
Evet mümkün. Özellikle reklam girişimlerinin önüne geçmek için belli puana ulaşana kadar yazılan mesajların moderatör onayından geçmesi sağlanabiliyor.

Bunun için Yönetim > Reklam > Puanı daha az olan kullanıcılar için moderatör kullanın: önündeki onay kutucuğunuişaretleyip, hemen altındaki kutucuğa gereken puanı yazmak gerekiyor.

Wordpress altyapısı kullanan bir soru-cevap teması vardı ama hatırlamıyorum tam olarak ismini. Tema editleme klasik yöntemlerden biraz farklı evet. Ama oldukça stabil çalışan bir script.
askit var wordpreste ama onuda stabil kuramadim eskiden cok tema yapardim mybb smf falan ama bunlari cozemedim en sonunda q2a ya devam edecegim gibi 2 gundur ariyorum en dise dokunur bu gozukuyor sanirim zira itiraf scriptleri asp ve cok dandik gorunume sahipler

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
php scriptlerden şaşmamak gerekir, asp oldukça demode oldu zaten :)
Eğer üzerinde durulursa sitesinde tema hazırlama üzerine İngilizce dokümanlara yer verilmiş.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Resmi sitesinde Türkçe dil dosyası mevcut. Language Files bölümünde Türkçe dil dosyasını indirip lang klasörüne atmalısınız. Daha sorna panelden dil seçeneğini Türkçe olarak belirleyebilirsiniz.

dellybas

Üyecik
YoRuMSuZ ben bunu wordpress e entegre etmeye çalıştım ama ingilizcem okadar iyi olmadığı için yapamadım. biraz açıklayabilirmisin? birde normal scripti kurduğumda bir soru sorduktan sonra mysql hatası falan veriyor, sonra soruyu görüntülüyor, kurulumda bir hata yapmadığımdan adım gibi eminim...

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
YoRuMSuZ ben bunu wordpress e entegre etmeye çalıştım ama ingilizcem okadar iyi olmadığı için yapamadım. biraz açıklayabilirmisin? birde normal scripti kurduğumda bir soru sorduktan sonra mysql hatası falan veriyor, sonra soruyu görüntülüyor, kurulumda bir hata yapmadığımdan adım gibi eminim...
Maalesef gözden kaçmış. Ben hem localhostta hem de web üzerinde linux sunucularda hiç sorun yaşamadım. Wordpress entegrasyonu için scriptin sitesinde detaylı açıklama var.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Programın bu anlamda eksiği de bu maalesef. Panelden soru silmek mümkün değil. Manuel olarak silmeniz gerekiyor. Panelde sadece toplu kategori değiştirme olayı mevcut.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Soru-Cevap scripti Question2Answer 1.6.1 stabil sürümüne ulaştı. Buradan inceleyip indirebilirsiniz.

Son sürümde bir çok hata giderilmiş ve daha kararlı hale getirilmiş. En çok dikkat çeken özellik ise üye profillerindeki Duvar özelliği. Artık tıpkı forumlarda olduğu gibi üye profillerine notlar bırakabiliyorsunuz.

Ayrıca bir üyeye ait Son aktiviter, tüm cevaplar ve tüm sorularını yine üye profillerinden görmek mümkün.