• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu fotoğraf oylaması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Oylamaya katımanızı bekliyoruz...

Hediye kazandını mp5 çalar kazandınız Ödül kazandınız (ÖNEMLİ)

zevzek

zevzek®
Özel üye
selamlar...

Bana bugün gelen bir mesaj ile herkezi uyarmak istedim. mesaj gelen numara *53* la başlayan ama mesajın içeriğinde Hediye kazandınız mp5 çalar kazandınız Ödül kazandınız diyerek şu numarayı 7551880 i arayarak ödülünüzü teslim alınız diye biten mesaj için dikkatli olalım arkadaşlar numarayı aradığınızda kamu kredi kartı kullanım fonu diye bi yerdi galiba ordan aradıklarını en çok hangi kredi kartı kullananların hediye kazandığınıu söylüyor şahıs hediyeyi almak için ise sizden kart son kullanım tarihlerini ve kartınız son 12 hanesini istiyor.. insanların kanmaması elde değil tam bir çalışma ortamı var gibi sistem kurulu telefonun arkasındaki fonda.lütfen dikkatli olalım düşmeyelim tuzağa..

Bu tarz bir mesajı ben de aldım bugün hocam. Ve 10 dakika sonra emniyetten gönderilmiş bir mesaj: Bu taz mesajlara kanmayınız! :)

yani mutlaka haberdar ben kullandığım operatoru arayacaktım aslında size ait bi numarayı kullanıyor dolandırıcı işlem yapıyormusunuz diye işlerim vardı düşmedim üzerine.. bu işler bu kadar basit yapılabiliyor. benim anlamadığım sadece kart no su ve son 12 hanesi yeterlimi çünki sadece onuları istiyorum diyordu teldeki..

Muhtemelen bu rakamlar benzersiz bir numara ve amaca ulaşmka için yeterli. inceleyip çözülebilir. Ancak bu durum emniyet ve operatör tarafında biliniyor olup engellenmemesi çok enteresan geliyor bana. Danışıklı bir dövüş mü yoksa durum diye aklımdan geçiriyorum. Bu meajlara toplumun %10 kadar kısmının kanacağı da kesin. Enteresan bir ülkeyiz enteresan bir milletiz. Kimiz neyiz belli değil.

Banada fotoğraf makinası kazandınız diye geldi benimde her yöne sms hakkım olduğu için onlara defalarca küfürler yazıp yolladım dahada gelmiyor mesaj falan..:D

Geri