İçeriği Euro olan hücreyi hesaplatmak

harika32

Üyecik
Değerli üstatlar, :(
İçeriği Euro olan bir hücreyi başka bir hücreden günlük euro fiatını alıp ytl ye çevirmek istiyorum.Ancak nasıl yapacağımı bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Aşağıda yazmış olduğum örnek formül üzerinden. =EĞER(IM14="€";IM3*IM14) Ancak IM14 hücresinde mesela 4600.00€ yazdığı için excel anlayamıyor. Saygılarımla

Hocam IM14 hücresinin formatını YTL, TL veya sadece sayı olarak tanımlasanız sorun çözülmüş olmuyor mu?

Değerli yorumsuz,
sorun sadece ım14 hücresinde değil, ben birçok hücreye giriş yapıp hesaplama yaptırmak istiyorum ancak sadece Ytl Değilde € olanları hasaplamasını istiyorum. Bu seçimi excel'e nasıl tanıtacağımı bilemiyorum.Yani bir şekilde sadece girişini € olarak yaptığım hücreleri hesaplayacak.Bunu beceremedim

Şimdi denedim formülü ancak bende çalışmadı. € simgesi tanımı ile ilgili bir sorun var galiba benim excel sürümünde. (Office 2002)

Eğer hesaplamayı yaptırabiliyorsanız EĞER şart ifadesiyle hesaplamaları yapabilmelisiniz. Sorun € hesaplamasında değil de sadece belirli hücrelerdeki verilerin toplamı ise bir daha deneyebilirim.

Ek: Örneğin bir sütunda belli sayıdan daha büyük veya eşit büyük, veya adece belli rakamları toplamak için ETOPLA fornksiyonunu kullanabiliriz.

=ETOPLA(A1:A6;">=8") Bu formül A1 ve A6 aralığındaki rakamlar içinde 8 ve 8 den büyükleri toplar. = işaretini kaldırrısanız sadece 8 den büyükleri toplar.

=ETOPLA(B1:B6;"=6")
Bu förmül sütunda bulunan ve sadece 6 olan sayıları toplar. Siz bunu € şeklinde kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Para birimleri hakkında fazla bilgim yok çünkü.

Geri