• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

İlköğretim öğrencisinin aşk mektubu

Bu tip şeyler malesef beni endişelendiriyor.Etrafta çocukların körpe beyinlerini bulandıran başta diziler olmak üzere o kadar çok obje varki, daha çocukluklarını yaşayamadan aşka, kıskanmaya, birbirini sahiplenmeye, aldatmaya aldatımaya başlıyorlar ve bu duygularla kişilikleri oluşuyor.Ayrıca derslerine konsantre olması gereken çocuk güya sevdiğine ve onun aşkına! konsantre oluyor.Bu gidişle çocuk yaşta bile olsa masumane arkadaşlıklara rastlayamayacağız.

slm. Evet aşklar ilkokul lise vesaire aşkları anlatımları paylaşımları enterasan şekilde dile getirilmesi helede ilkokulda bir başka saflıkla komikle karışık birşey ortaya çıkıyor.. Bende ortaokulda iken bir yazayım dedim yazdığımı vermeye çalışırken birkaç kişi gördü ve sonrasında öğretmene kadar gitti ve tabi o kadar sınıfın önünde yazdığımı okumak zorunda kalmıştım. Aslında birebir cesaret etmiştim yazmaya gerek yok diye düşünmüştüm. Sonrasında düşünmüştümki belki utanır sıkılır diye yazayım dedim ön hazırlık olsun diye düşünmüştüm.... Yani bir başka olur okul yıllarındaki aşklarr....Sen ve şen kalın EMİ....

SLM. Evet kesinlikle katılıyorum çok güzel özetlediniz..... Aşk duygusu zamanında ve doğru yer ve kişilerle yaşanınca güzeldir.. Ve aşk sadece iki kişi arasında yaşanan olarak kısıtlı kalmamalı aslında.... Ama dedikleriniz kesinlikle doğru o yüzden çocuklarımız öncelikle okumaya kendilerini geliştirmeye aşık olsunlar umarımm..... sen ve şen kalın EMİ..

Okullarda çok yaşanası bir durum. Hatta son olarak farklı sınıflardaki 5. sınıfların iletişimi ile ilgili (mektuplaşma vs) öğretmenlerinin engelleme çalışmalarına öğrenciler açık tepki göstermiş ve aileleri ile görüşmeden sorunu çözememişti okul. Aslında hala çözüldüğünü de sanmıyorum yıl sonuna yakın bir dönemde olmuştu çünkü.

Geri