İnsanlar Aç Öyleyse Oyun Oynayalım

sherry

V.I.P
V.I.P
Bugüne kadar yayınladığı hiç bir haberde güvesizlik uyandıracak birşeye rastlamadığım bir sitede söyle bir haber okudum. Bir site yayınladğı bir oyunla yoksul, aç insanlara yardım etme hizmeti sunuyor. Yardım Uluslararası Yardım Acentası tarafından yapılıyor. Üstelik sizin yapmanız greken tek şey oyun oynamak. Oyundaki kelimeler ingilizce olduğundan ingilizce öğrenmekte olanlara da oldukça faydalı olacaktır.Üyelik gerektirmeyen sitede yapmanız gereken size verilen kelimeye en yakın olanının üzerine tıklamak. Her doğru cevabınız için bir miktar bağış yapılıyor. Her doğru cevap sonrasında kelimeler biraz daha zorlaşıyor yanlış cevap verildiğinde ise kolaylaşıyor. Ayrıca siz ilerledikçe ne kadar bağış yapılmasını sağladığınızda yan tarafta gösteriliyor.
Siteye ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Not Acceptable
An appropriate representation of the requested resource / could not be found on this server.
Available variants:
diyoo...

sherry

V.I.P
V.I.P
Yukarı da çıkan koyu renkli kelimeye en yakın kelimeyi aşağıdaki 4 kelime içinden seçip tıklıyoruz. Sonuç doğru ise "correct", yanlış ise de doğru cevabı sayfaya gelecek diğer soru üzerinde yazıyor. Verdiğin cevap doğru ise bir dahaki sefere daha zor, yanlış ise daha kolay soru geliyor. Ayrıca her doğru cevaptan sonra sağda toplamda ne kadar bağış yapılmasını sağladığın yenileniyor.

sherry

V.I.P
V.I.P
Daha önce eklediğim siteyle ilgili bazı bilgilere ulşatım. 7 ekim'den bu yana 1 milyar pirinç tanesi bağışlanmış bile. Pirinçlerin tane ile sayılması tuhaf gelebilir ama yine de diğer tıkla-bağış yap sitelerinden farklı olarak katılımcıları çabaya ortak etmesi ve bilgi dağırcıklarını geliştirmesi açısından ilgilye değer bir çalışma.

Top Bottom