• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

İstanbul İHKİB Avcılar Hazır Giyim ve Konf Meslek Lisesi

Mc_ÖRGE

Kaptan
Özel üye
Okulumuz T.C Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü ile İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği ( İHKİB) arasında 18.08.1995 tarihinde yapılan işbirliği protokolü ile 1995–96 öğretim yılında 99 öğrenci ile eğitime başlamıştır. Okulun binası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılıp, iç donanımı İHKİB tarafından sağlanmıştır. Okulumuzun açılışı dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL tarafından yapılmıştır.

Giyim Üretim Teknolojisi Alanı
Giyim Üretim Teknolojisi alanı altında yer alan dalların yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır. Giyim Üretim Teknolojisi alanı altında yer alan dallarda, sektörün ihtiyaçları, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanlarını yetiştirmek amaçlanmaktadır.

KADIN GİYİM MODELİSTLİĞİ
Tanımı: Kadın Giyim Modelistinin sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
Amacı: Giyim Üretim Teknolojisi alanında Kadın Giyim Modelistliği mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek
amaçlanmaktadır.

ÇOCUK GİYİM MODELİSTLİĞİ
Tanımı: Çocuk Giyim Modelistinin sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
Amacı: Giyim Üretim Teknolojisi alanında Çocuk Giyim Modelistliği mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek
amaçlanmaktadır.

HAZIR GİYİM MODEL MAKİNECİLİĞİ (DOKUMA)
Tanımı: Hazır giyim model makinecinin sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen, dokuma üretimi yapılan daldır.
Amacı: Giyim üretim teknolojisi alanında hazır giyim model makineciliği mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek
amaçlanmaktadır.

HAZIR GİYİM MODEL MAKİNECİLİĞİ (PENYE)
Tanımı: Hazır giyim model makinecinin sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen, penye üretimi yapılan daldır.
Amacı: Giyim üretim teknolojisi alanında hazır giyim model makineciliği mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek
amaçlanmaktadır.

KESİM
Tanımı: Kesim elemanının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
Amacı: Giyim Üretim Teknolojisi alanında kesim mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Tekstil Teknolojisi Alanı
Tekstil Teknolojisi alanı altında yer alan dalların yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır. Tekstil Teknolojisi alanı altında yer alan mesleklerde, sektörün ihtiyaçları, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

ENDÜSTRİYEL ÖRME
Tanımı: Örme sektöründe faaliyet gösteren düz örme, yuvarlak örme, çorap örme ve düz örme konfeksiyon yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.

Amacı: Tekstil Teknolojisi alanında endüstriyel örme mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Ambarlı Mah. Öğretmenler Cad.Okul Sok. No:14 Avcılar / İstanbul OKULUMUZA KARA ve DENİZ YOLU İLE ULAŞIM