• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Kadınsan… En fazla ölürsün

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
Hiç düşündünüz mü…

Neden “imdaaat adam öldürüyorlar” diye çığlık atılır?
Veya neden “yetişiiin adam öldürüyorlar” diye bağırılır?

*

Çünkü…
Kadın’sa kimseyi ırgalamaz.
Adam’sa yardıma koşulur!

*

O nedenle filmlerimizde asla “imdaaat kadın öldürüyorlar” diye bi replik duyamazsınız.

*

Bakın Gülşah öğretmen mesela… Peşine takılan manyaktan kurtulmak için çırpınmış savcı’ya gitmiş polis’e gitmiş son çare valilik’ten medet ummuş takma kafana en fazla ölürsün demişler. E öldü tabii.

*

Halbuki önlem almazsanız ben bu “adam”ı öldüreceğim deseydi seferberlik ilan ederler manyağa yakın koruma verirler Gülşah da o manyağa verilen yakın koruma sayesinde şu anda yaşıyor olurdu.

*

Uydurmuyorum örneği var.
Baltayla tehdit edilen yalvar yakar koruma isteyen verilmeyen neticede delik deşik edilerek öldürülen kadıncağızın göğsünden girip sırtından çıkan 26 santimlik bıçağa “sapı uzun gösteriyor yoksa öldürücü değil” diye rapor verilirken… Kırk yılda bir “adam”ın biri eşim beni ısırıyor diye 155’i aradı kadını gözaltına alana kadar başına bi şey gelmesin diye “adam”ı karakolda tuttular.

*

Son 10 yılda İstanbul’da şiddetten kurtarılan sadece bi kadın var.
Teyit etmek istiyorsanız girin internete okuyun… Geçen haziran ayında çelik yelekli özel harekât polislerinin düzenlediği operasyonla Mecidiyeköy’de bi kadını kurtardılar.
Cama çıkıp “imdaaat adam öldürüyorlar” diye bağırmıştı!
Kuru kuruya “imdaaat” deseydi zabıta bile dönüp bakmazdı.

*

Bu memlekette…
Kadın’lar adam değildir.

*

Binlerce defa kadın’ı doğradılar kadın’ı yaktılar kadın’ın gırtlağını kestiler şeklindeki nafile manşetleri yazmış biri olarak iddia ediyorum ki… “Kadın”a şiddet kampanyalarının öznesi yanlıştır. Dövülmüş ağzı burnu dağılmış kadın fotoğraflarıyla bir yere varılamaz toplumun ilgisi çekilemez.

*

Eğer gerçekten hassasiyet yaratılmak isteniyorsa… “Koç gibi yiğit”in karısını öldürdüler “aslan gibi delikanlı”nın annesini kestiler “adam gibi adam”ın kızını katlettiler sloganlarını kullanmak lazımdır!

Yılmaz ÖZDİL - Hürriyet 11-12-2012

yazı ilginç ama nekadar doğru .. derlemesi güzel ikna edici bir yorumla ve duygusala deyinen dille yazılmış ve gerçekçi okuyan kendinden ve olaylardan bir parça buluyor ve inanıyor .. belki doğru belki değil ama etkileyici .. kadınlar bazen çok zor durumda kala biliyor .. istisna ama gerçek ..

doğrusu yalanı yok ki abi
bunlar neredeyse hemen hemen gündemde olan konular. uzuuuun uzuuunnn bi araştırmaya gerek yok doğruluğunu tespit etmek için...

Geri