• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kan Ter içinde Kalmak Deyimi

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Kan Ter içinde Kalmak Deyimi

Kan ter içinde kaldım deyiminin anlamı nedir? Kan ter içinde kalmak deyimiyle anlatılmak istenilen aslında o iş için büyük emek verildiği ve yorgun düşüldüğüdür. Bir kişi bir işle meşgulse ve bu deyimi kullanıyorsa anlamamız gereken onun acele ve hızlı bir şekilde bu işi yaptığı ve çok yorulduğudur.

Kan ter içinde kaldım deyimi genellikle bir iş için kullanılsa da farklı alanlarda da kullanıldığı olur. Örneğin bir randevunuz var ve oraya yetişmek için hızlı adımlarla gidiyorsunuz. Oraya vardığınızda geç kalsanız bile karşınızdaki kişiye buraya gelirken kan ter içinde kaldım deyimini kullanabilirsiniz. Burada anlatılmak istenilen ise randevuya yetişmek için çabuk bir şekilde gelmek için emek verdiğinizi anlatmaya çalışırsınız.

Yada bir diğer örneğimiz ise ödevinizi yapmak için büyük emek verdiniz çok yoruldunuz. Bu ödev için ne kadar çalıştığınızı anlatmak için yine bu deyimi kullanabilirsiniz.