• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Kara Büyü- Nicholas Conde Kitap Yorumlarım

dderya

kOkOşŞ
V.I.P

Nicholas Conde- Kara Büyü​

Kara Büyü kitabını kütüphanede gördüğüm ilk anda ilgimi çekmişti. Arka kapağındaki yazı da son derece dikkat çekiciydi; wodoo büyüleri ve doğaüstü güçlerle ilgili bir hikaye olması beni çekmesi için yeterliydi zaten.

Tereddüt etmeden ödünç aldım ve hevesle okumaya başladım. Baba ve oğulun park gezisiyle başlıyor olaylar. Çocuk, suya uzak bir yerde ilginç bir deniz kabuğu buluyor ve hikayemiz ilginçleşmeye başlıyor. Bu arada adam üniversitede antropoloji profesörü. Karısı, yani oğlu Chris'in annesinin ölümü üzerine yeni bir yere taşınıyor. Chris ise 7 yaşında, küçük bir çocuk.

Belki ilginizi çekmiş olabilir; kapak tasarımı d oldukça ilgi çekici. Fakat ben bu kitabı okumakla vakit öldürmeyin derim. Hayatımda böyle saçma bir ''büyü'' (!) romanı görmemiştim.

Özellikle sonlara doğru olaylar iyice sapıtmaya başlıyor. :dSevgili profesörümüz de sapıtmaya ve afedersiniz, aklını kullanma yetisini kaybetmeye başlıyor.

Yani, ''Ayy ne güzel, kesin ürkünç bir romandırrr çok heyecanlı yaaa!...'' şeklinde düşüncelerle başladığım kitap, resmen hüsrana uğrattı beni...

Nicholas Conde Kara Bütü kitabı arka kapak yazısı:
Amerika'nın uygar insanları arasından Afrika'daki Wudu tanrılarına kadar uzanan ürpertici bir roman...
Yedi yaşındaki çocuk KARA BÜYÜnün yeni kurbanı olarak seçilmişti ve Cal Camison oğlunun hayatını kurtarmak için mezhebe katıldı. Ama araştırmaları onu Afrika'daki KARA BÜYÜ nün esrar dou derinliklerine doğru çekiyordu.
''Şaşırtıcı, büyüleyici ve heyecan verici... Bir solukta, yutar gibi okuyacaksınız.''
TIMES

''Sürükleyen ve düşündüren bir roman. Elinizden bırakmanız güç!''
PITTSBURG PRESS

Geri