• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kene Olayı Biyolojik Bir Savaş mı?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Son yıllarda ilkbahar ve yaz ayları, kırsal alanlarda yaşayanlar ve bu alanlarda piknik yapmak için bulunan insanlar için son derece tehlikeli olmaya başladı. Keneler yüzünden ormanlık alanlar insanların korkarak gittiği yerler olmaya başladı. Çünkü Türkiye’de kenelerin yaydığı hastalık yüzünden keneyle vücutları temas edenler ölümle burun buruna gelmeye başladı. Sırf bu yüzden Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığına yakalanan birçok insanımızı zamanında müdahale edilmediği için kaybediyoruz. Tıp bu hastalık karşısında henüz çaresiz görünüyor. Aslında bu hastalık virüsü ile Türkiye birkaç yıldır tanışıyor.

Bizim bildiğimiz keneler öldürmüyordu. Ne yazık ki bu defa artık keneler affetmiyor. Acaba bunun nedeni ne? Keneler artık neden öldürüyor? Bu hastalığın Türkiye’de hortlama nedeni nedir? Benzer birçok sorunun yanıtını herkes merak ediyor. Herkesin kafasında benzer sorular artıyor… Türkiye kenelerden insana bulaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi ile uğraşırken ve bu yüzden gencecik insanlarını yoktan yere toprağa verirken dünyanın başka ülkelerine neler oluyor? Başka ülkelerde kenelerden insana geçen virüs nedeniyle ölümler yaşanıyor mu? Bu konuda elimde bilimsel veriler yok ancak kamuoyuna bu yönde ulaşmış bir bilgi de yok. Çünkü başka ülkelerde kenelerin aynı virüsü insanlara bulaştırıp bizdeki gibi öldürdüğünü gösteren hiçbir habere rastlamıyoruz. Ama ne yazık ki yaz mevsimi ile birlikte kenelerin dehşetini ülke olarak yaşamaya devam ediyoruz. Bu yüzden birçoğumuz kırsal ve ormanlık alanlardan uzak duruyoruz. Hatta evimizin yanındaki ya da yaşadığımız şehrin muhtelif yerlerindeki yeşil alanlık parklarımıza bile giderken acaba kene burada bizi ya da çocuğumuzu bulur mu endişesi ile ürkek hareket ediyoruz. Belki de bu yüzden birçok park alanında bölgenin ilaçlandığına dair tabelalar görüyoruz. Bu bir abartı değildir. Kenelerin nerede nasıl insana yapışacağının bir açıklaması yok. İnsanlarımız kelimenin tam anlamıyla bir kene terörü ile korku içindeler.

Kimse keneyle vücudunun temas etmesini istemiyor. Keneler tarafından insanlara bulaştırılan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı ile tanışanları gerçekten çok zor anlar bekliyor. Türkiye’de hortlayan bu hastalığın gerçek sebebi mutlaka ortaya çıkarılmalıdır. Bu hastalığın Türkiye’de özellikle hortlatıldığını düşünebilir miyiz? Kenelerin yaydığı virüs biyolojik bir savaşın bulguları olabilir mi? Gerçekten biyolojik bir savaşla Türkiye’nin karşı karşıya olduğu ihtimalini kimse gözünden uzak tutmasın. Ortalıkta Biyolojik Savaş izlerinin oluştuğunu düşünüyorum. Başka ülkelerde kenelerin yaydığı ölümcül virüs nedeniyle bizdeki gibi yüksek oranlı ölümlerin yaşandığını duymuyoruz… Bunun en önemli nedeni ise Türkiye’nin Biyolojik Savaş halinde olmasıdır. Türkiye’nin düşmanları Türkiye’ye zarar vermek için her yolu denemeyi mübah saymışlardır. Bence kene olayının altında ciddi anlamda bir biyolojik savaş yaşanmaktadır. Yaşanan bu savaşın galibi olmak için hep birlikte hareket etmeliyiz. Türkiye’de kenelerle yaşananın biyolojik bir savaş olabileceği gerçeğini mutlaka hatırımızda tutalım. Türkiye bu çağda kenelerin yaydığı KKKA virüsüne teslim edilemez. Doğrusu en kısa sürede bu kenelerin yaydığı virüsten kurtulmak zorundayız. Aksi takdirde keneler hayatımızı altüst etmeye ve mutluluğumuzu bozmaya devam edecektir. Sorumluluk mevkiinde olanlar biyolojik savaşın bir sonucu olarak keneleri görecekler mi, hep birlikte görmeye devam edeceğiz…

Türkiye’yi biyolojik savaşla altüst etmeye çalışanların asıl amaçlarının ne olduğunu bilmiyoruz. Ancak kene olayının hortlayış takvimine göre bu işin içinde bir olumsuzluk olabileceği endişemizi hep taşıyoruz…. Dünyadaki en büyük KKKA salgını ne yazık ki ülkemizde yaşanmaktadır. Bu yüzden bizim gibi sıradan insanların endişesi sorumluluk sahibi yönetenlerimizi de endişelendirmelidir. Kene olayı basit bir olaymış gibi görmezden gelinmemelidir. Bu iş biraz karışık bir işe benziyor. Bizden söylemesi…

YAZARIN NOTU: Ben bu yazımı kaleme aldıktan sonra CHP İzmir Milletvekili Sayın Canan Arıtman ,Türkiye çapında bir kabus haline gelen kenelerin biyo-terörizm ajanı olarak kullanılmış olabileceğini açıkladı.

Kaynak:

Safir

Özel Üye
Özel üye
Genel bir yorum olucak ama artık yapılan savaşların sadece masum ve savunmasız insanları hedef aldığı bir ortamda doğal afet gibi görünün hiçbir şey bana doğalmış gibi gelmiyor zaten. Depremler, kasırgalar, salgın hastalıklar,vs... Bunun paranoyakça bi düşünce olduğunu da sanmıyorum.. En basit insani duyguların mumla aranır olduğu, en şaytani düşüncelerin de meziyet olduğu bir zaman diliminde bu kene olayının da altın da mutlaka başkalarının parmağı vardır kanımca.. Yapılanları ve yapılabilecekleri düşündükçe bizden sonraki nesil için endişeleniyorum, midem bulanıyor..

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Önce kuş giribi ve akabinde birçok kanatlının topluca katliamı. Ardından; kanatlıların olduğu ortamlarda barınamayan kenenin gündeme gelmesi hızla yayılması. Çünkü yaşamlarını tehdit eden kanatlılar artık yok denecek kadar az.. Sanki ikisi arasında bir bağlantı var gibi geliyor bana. Sistematik bir biyolojik savaş fikri gittikçe olgunlaşıyor bende.

wien06

V.I.P
V.I.P
Gercekten bencede Türkiyedeki kene olayi bana dogal bir sey gibi gelmiyor. Cünkü Türkiyeden önce Avrupada kene olayinin en cok yasandigi ülke suan benimde yasamis oldugum ülke olan Avusturyaydi burada yasayan insanlar kenelere karsi belli periyotlar dahilinde asi oluyorlar ve simdiye kadar kene isirmasi sonucu gerceklesen bir ölüm olayi ben hic duymadim. Düsününki burdaki kene olayi Türkiyeden daha eski yillara dayaniyor.

Benim burada konustugum bazi Avusturyalilar bile Türkiyedeki olayin bilincli olarak yapildigi kanisindalar. Bu olayin altinda büyük ilac firmalarinin oldugunu söylüyorlar. Cünkü Türkiyedeki kene isirmalarinda kullanilan ilaclar Avusturyadaki kullanilan(Avusturyadaki keneler isirdiklari insanlara KKKA mikrobu bulastirmiyor) ilaclardan cok daha pahali ve suan itibariyle Türkiye bu firmalar icin cok iyi bir pazar. Birde ölümlerin bu kadar cok olmasini sebebi malesefki her konuda oldugu gibi Halkimiz bu konudada cok duyarsiz.Yapilan uyari ve ikazlari bana bir sey olamaz edasiyla hic dikkate almiyorlar.

Biyolojik olduğuna inanmıyorum.
ancak sosyolojik bir savaşa döndüğü kesin. Toplum artık kene yüzünden bunalıma girmeye başladı

Top Bottom