• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Kimi, istersen onu seç; ama, önce kendini seç.

incikk

Üstat
Kimi, istersen onu seç; ama, önce kendini seç.
kendin için yaşa,kendin için sev,kendin için aşık ol.kendini beğen ve kendini dinle herzaman.ancak o zaman bulabilirsin mutluluğun formülünü düşün ki;çok seviyorsun dans etmeyi.ruhunu doyuruyorsun ve hayatının vazgeçilmezleri arasında.öyleyse dans et.durma,kimsenin seni engellemesine izin erme.sırf başkaları mutlu olucak diye oturma sandalyeye,kalk ve pistin ortasına ilerle.sonra dönmeye başla,yorulana kadar,bacakların ağrıyana kadar dans et.''ne derler''diye düşünme,bırak konuşsunlar.sen mutlu olucaksın gerisinin önemi yok
kendini yollara mı vurmak istiyorsun,bin ilk otobüse.nereye gittiğine bile bakma,çık yola.bir haber ver yeter,nereye gittiğini soranlara''kendime gidiyorum''de.kes dünyayla iletişimini ne olur?bir mola yerinde pilav üstü az kuru yerken alacağın tadı düşün.kayboluşlar insana kendini buldurur bazen.hem keşfetmek diye de bir şey var bu dünyada.serüvenci bir ruhun varsa bundan kime ne?bir kaşif olmanın hazzını yaşa.geride kalanları unutma elbette;ama,onlarda beklemeyi bilsinler.
çok mu beğendin vitrindeki giysiyi, al o zaman.''çok mini,çok renkli,çok frapan,çok sakil''mi diyecekler?bırak desinler,sen kendine yakıştırıyorsun ya bu yeter.giy ve bak aynaya.nasıl,iyi hissediyorsun değil mi?öyleyse hadi şu kırmızı olanı da al.eskileri çıkar üzerinden ve onu giyerek git evine.şaşırsınlar.''bu da nerden çıktı şimdi?''diyene''kendim için aldım,kendime aldım''de gitsin.boşver gerisini... korkma, iç bu gece.sarhoş olmak istiyorsan ol.bul şişelerin dibini.kim kötü düşünürse düşünsün aldırma.kötü düşünce kötü söz gibi sahibini bağlar.iç ve başla şarkı söylemeye.bağıra çağıra söyle hem de.şarkının sözlerini bilmiyorsan uydur,ne olacak ki?merak etme,kınamazlar seni.kınarlarsa da bu onların sorunu,sen eğleniyorsun ya...kendi besteni kendin yap,kendi sözünü kendin yazve söyle.''bu şarkı da nerden çıktı?''diye sorarlarsa''kendime yazdım''de,''kendim için söylüyorum''de...
ne yaparsan kendin için yap,kendini eğlendir önce.sen mutlu ol ki,senin mutluluğun başkalarınıda mutlu etsin.mutsuzken,kimseyi mutlu edemezsin unutma.ve sakın herkesi birden mutlu etmeye çalışma çünkü olmazlar.sen mutluysan,bu herkese yeter...

Geri