• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Kimin Hakkı

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
KİMİN HAKKI

Bir babanın üç oğlu vardı. Oğlanlar akıllı ve çalışkandı. Yüksek okullara gittiler. Birincisi doktor oldu, ikincisi pilot, üçüncüsü ise telefon memuru. Bir gün babanın yaşadığı köyde çok güzel bir genç kız öldü. Ailesi ağladı, dövündü, perişan oldu.

“Ah, onu kim hayata döndürürse onunla evlendireceğiz” dediler.

Bunu öğrenen oğlanların babası hemen telefoncu oğlunu aradı.

“Bizim köyde çok güzel bir kız öldü. Onu hayata döndürecek olanla evlendirecekler. Hemen doktor kardeşini ara”.

Telefoncu hemen doktor kardeşini aradı, ama doktor, “oraya nasıl hemen gidebilirim ki? Çok uzak. Pilot kardeşimizi ara, hemen beni köye götürsün” dedi.

Telefoncu pilotu aradı. Pilot uçağıyla geldi ve üçü beraber köye doğru yola çıktı. Geldiklerinde doktor bütün aletlerini ve ilaçlarını alıp kızı hayata döndürünceye kadar uğraştı. Sonunda kız hayata döndü ve sağlığına kavuştu.

“Kızı hayata ben döndürdüm, onunla ben evleneceğim” dedi doktor.

“Hayır ben evleneceğim” dedi pilot, “eğer uçağımla seni getirmeseydim hayata dönemeyecekti”.

“Hayır onunla evlenecek olan benim” dedi telefoncu, “sizi aramasaydım nereden haberiniz olacaktı?”

“Kavga etmeyin” dedi baba, “Kızla ben evleneceğim. Ben olmasaydım hiçbir şey bilmeyecektiniz. Ve benim karım olunca sizin de anneniz olacak ve üçünüzle de eşit ilgilenecek”.

“Hayır” dedi kız, “ben pilotla evleneceğim”.

“Ama neden pilot” diye sordu hepsi şaşkınlık içinde, fakat hiçbiri öğrenemedi.

Ben, sadece ben anladım nedenini. Kız koca olarak pilotu seçti, çünkü en çok ondan hoşlanmıştı.

Geri