• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kol Böreği (Hazır Yufkadan)

tospağa

Üye
malzemeler:

• 4 yufka
  • 15 su bardağı süt
  • 1 yumurta
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
  • beyaz peynir
  • kıyılmış maydanoz
  • 1 yumurtanın sarısı
  • çörek otu

not: peynirli maydanozlu iç yerine patatesli veya kıymalı iç de hazırlayabilirsiniz.

hazırlanması:

süt yumurta ve yağı bir kaseye alıp çırpın.
ezilmiş beyaz peyniri ve kıyılmış maydanozu ayrı bir tabakta karıştırın.
yufkanın birini masaya yayın. yarısına kadar harçtan sürün. diğer yarısını yufkanın dörtte üçünü kaplayacak şekilde kapatın. aynı harçtan onun da üzerine sürün.
peynirli içi yufkanın üzerine yayın. yufkanın kenarlarını içe doğru kıvırıp yufkayı rulo şeklinde sarın. ruloyu ortadan ikiye kesin ve yağlanmış tepsiye yanyana dizin. aynı işlemi diğer üç yufka içinde yapın. sütlü harçtan arttıysa ruloların üzerine sürün. bir yumurtanın sarısını çırpıp ruloların üzerine sürün. çörek otu serpip börekler kızarana kadar pişirin.

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
benim anlamadigim 15 su bardagi süt neden benim bardaklarla 7.5 litre yapiyor bu kadar süt neden anlayamiyorum :((

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
benim anlamadigim 15 su bardagi süt neden benim bardaklarla 7.5 litre yapiyor bu kadar süt neden anlayamiyorum :((
Komsum kol böregi olmasi icin 15 bardak süt az bile yoksa nasil uzayacak :)) kol gibi
kol-boregi.jpg

~Esinti~

Yoğurda sütü bozuk dediler. Gitti ayran oldu
Özel üye
Ciddi olamazsın :D :D kız hazır yufkadan yapılmış tarif uzatilmiyor yani bu cagnim masum börek :M: altı üstü 1.5 su bardağı süt ile harç hazırlanıp yufkaların arasına sürülecek hahahaha

~Esinti~

Yoğurda sütü bozuk dediler. Gitti ayran oldu
Özel üye
Happy Big Brother GIF by MOODMAN
iste sorunda ordaya bu hazir yufka degil un ile yapip kol gibi uzatmis :))) okadar süt koymus arkadas :))))
Kız malzemelere baksana 4 hazır yufka diyor içine sütlü harç köy diyor hatta artarsa üstüne koy diyor neyse yazıyor da yazıyor herkes duydu bir yeşim duymadı ona yanarım diyor yavaş iç şu suyu da üstüme sıçradı ta buraya geldi görünce ekrandan birazcık uzaklaştım yapmasa :M: