Koltuk Değnekleriyle Dans Eden Adam ( Visa RekLamı ) ^^ Ders Alın . ^^

Visa reklamında genç bir adam koltuk değnekleri ile uçarcasına yol alıyor dans eder gibi yürüyor...
Çok az insan onun gerçekten de koltuk değnekli biri olduğunu farkediyor. Doğuştan kalçasında eklem bozukluğu olan Bill Shannon Visa’nın payWave temassız kredi kartlarını tanıtan reklam kampanyasında koltuk değnekleri ile uçarcasına dans eden Bill Shannon doğuştan iki taraflı eklem bozukluğu olan bir performans sanatçısı. Shannon kalçasındaki bu bozuklukla koltuk değneğine mahkum olunca kendisini dansla ifade etmenin yolunu bulmuş. Yaratıcılığı ve becerisiyle hayatta bütün engellerin insanın zihninde olduğunu gösteren bir simge haline gelen Shannon’u Visa’nın keşfetmesi ise “Work it out” adlı videosu sayesinde olmuş.

Kendi tekniğini geliştirdi

Reklamda kendi geliştirdiği “Bill Shannon Tekniği” ile yer alan Shannon koltuk değnekleri ile yaptığı özel hareket ve danslarıyla büyük bir ilgi çekiyor. Brooklin’de yaşayan 1970 doğumlu ABD’li sanatçıyı izleyenler onun bir illüzyonist olduğunu hatta ayakkabılarında tekerlek bulunduğunu düşünüyor. Oysa Shannon tamamen gerçek. Doğuştan gelen hastalığı nedeniyle normal hayatını koltuk değnekleriyle sürdürüyor. Yarattığı dans tekniği ile de giderek ününe ün katıyor..

Bu durumdan çıkarılması gereken sonuç,engellerin sadece insanların beyninde olduğudur..

Çok enteresan ben düşünmüştüm ama ayaklarını hareket ettirdiğini görünce yürüyebilen biri diye düşünmüştüm.Azmine bravo gerçekten.Herkes başaramaz böyle bir şeyi.

Ne yalan söyliyeyim reklama sinir oluyordum koltuk değnekleriyle dalga geçmişler falan diye. Ama gerçek başkaymış, önyargılıymışım :)

Geri