• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Lenovo Yoga C740 (15) İlk izlenimler

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bugün itibari ile sipariş verdiğim Lenovo Yoga C740 (15) ikisi bir arada laptop elime ulaştı.

Ekran sanki beyaz rengi sarımtırak olarak gösteriyor gibi geldi bana. Bunun dışında beklentilerimin çok ötesinde bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

İlk göze çarpan hoş özeller şunlar:
  • Önceki laptopun 1/3 kalınlığında ve 1.9 kg oluşu ile bilirlikte alüminyum kasa hakikatken bir sanat eseri ortaya çıkarmış.
  • Parmak izi oldukça hızlı ve şifre girmeye gerek kalmadan arayüze ulaşmak çok kolaylaştırılmış.
  • Gizliliğe önem verenler için kamera camını kapatmak için sürgülü çok çok küçük belli olmayan bir kapak var. Unutmayın en kolay hacklenen arabirimlerden biridir kameranız ve izleniyor olabilirsiniz her an. :)
  • Aşırı ince katlandığında kocaman bir tablet haline geliyor. 15.6" (1920 x 1080)
  • i7 i7 10510U işlemci, 16 GB RAM e 500 GB a yakın SSD ile gerçekten çok hızlı.
  • Tuşların dokunmatik hassasiyeti ve yerleşimi son derece güzeli
  • Benim için çok önemli bir ayrıntı gece çalışmak, tuşlarda iki kademeli aydınlatma mevcut.
  • İki adet Type C girişi var, biri şarj edilebilirken mevcut kulaklığımın girişi de Type C ve harika bir uyum sağladı.
  • Pil tüketimi çok iyi, saat 20.30'dan itibaren pil ile kullanıyorum ancak bü süreçte bir sürü ağır program yükledim bana mısın demedi. Ofiice 2016, Photoshop CC 2019, ve kurulumu bile 1 saat süren Delphi rad studio 10.4.1... Ve hala 1 saatten fazla var pilin bitimine :)
  • Bir uygulama yüklenirken ağır grafik programları ile de sorunsuz ve hızda eksilme olmadan ve ısınmadan çalışabiliyor.
  • Dokunmatik ekran oluşu.
  • Normal bir dizüstü şeklinde kullanılabildiği gibi tam olarak açılarak ya da ters katlayarak film izleme veya ayaklı tablet şeklinde kullanıma açık olması.
  • Eğitim öğretim faaliyetleri için Wacom Grafik tablet almıştım ancak bundan gerek kalmadı. Çünkü bir kalemi var.
  • Hoparlörler alta yerleştirilmiş ancak böyle bir cihaz genellikle farklı kombinasyonlarda kullanılacağı için bir sorun teşkil etmiyor, sesini çok beğendim.
  • Ve daha birçok detay...
Eksileri:
  • Beyaz renklerin sarımtırak görünmesi. Belki ekran ayarları ile çözebilirim.
  • Kart okuyucunun bulunmaması.
Zamanla başka beğenmediğim veya artı yönlerini de keşfederim muhtemelen. :)

Ekran görüntüleri aldım birkaç tane ama kaliteli çekimler olmamış maalesef...

lenova-yoga1.jpg

lenova-yoga2.jpg

lenova-yoga3.jpg

lenova-yoga4.jpg

lenova-yoga5.jpg

Simurg

Kabullenmiş olmanın dayanılmaz hafifliği...
Özel üye
Hocam cok güzel görünüyor neredeyse fikirlerimi değiştirecek kadar ama ekran olayı benim için çok önemli ileride bu konudaki düşünceleriniz ne yönde verilecek bakalım. Güle güle kullanınız.