• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

LKS Muhasebe Programı

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
LKS programında prg klasörü içerisinde 3 temel program bölümü vardır. Bunlar yönetim, demo ve bakım programları’ dır. Bu programlara giriş şifresi “LOGO” dur. (Büyük harfle)

YÖNETİM İŞLEMLERİ; Bu bölümde firma,grup,kullanıcı,terminal ve genel tanımlar yapılır. Firma tanımları menüsünde F9 menü tuşuna basınca alt menüler listelenir.
Ekle/Ins:Yeni bir firma eklemek için kullanılır. Her firmaya ayrı bir numara verilir.En fazla
999 tane firma açılabilir.
Dönem Ekle/Alt-D: Açtığımız firmaya çalışma dönemi ekler.
Dosya Oluştur/Alt-O: Açılan firma için dönem dosyası ve firma dosyası olmak üzere 2 kere oluşturulur.
Çalışma Dönemi Seç/Alt-E: Açılan firmanın dönemi üzerindeyken aktif hale getirilir.
Değiştir/Enter: Firma tanımları değiştirilir.
Çıkar/Del: Açılan firmaların silinmesi için kullanılır.Önce dönemler silinir,sonra firma silinir.
Çalışma Bilgileri/F8: Firmaya ait tanımlamalar yapılr.(Çalışılan günler,muhasebe bilgileri vs.)

Dönem kapama işlemleri de yönetim programından gerçekleştirilir.Bir yıla ait işlemler tamamlandıktan sonra dönem kapama işlemleri yapılır.(Defterler yazdırıldıktan sonra)
Yönetim programından çıkmak için; İş sonunda enter’a basılır.Çıkan soruya Tamam denilerek programdan çıkılmış olur.

LKS DEMO İŞLEMLERİ: Bu bölümde logoya ait modüller bulunmaktadır.Yıl içerisinde işlemler buradan gerçekleştirilmektedir.(Stok,cari,fatura,muhasebe gibi)

BAKIM İŞLEMLERİ: Program dosyalarında bozulma olursa buradaki menüler kullanılarak bakım yapılr,yedek alınır.Ayrıca maliyetlendirme işlemide bu bölümde yapılır.

Geri