• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

maneviyat

ESSELAMUALEYKUM
iran ve ırak harbi bittikdensonra her iki memleketde harabeye dönmüşdü halk fakirleşdi çok kadın dul kaldı çocuklar yetim kaldı dul kalan kdın ve çucuklar karınlarını duyura bilmek için ekserisi dilenirlerdi bir gün genç bir kadın dilenmek amacı ile kırmızı ışıkda duran bir taksicinin yanına gelir derki kardeşim çocuklarım ve ben açım ALLAH cc rızası için bize biraz yardım ediniz der takisici kadıncağaza bir bakar derki bacım sizin kimseniz yokmu? kadıncağaz hayır kardeş beyim harpde vefead eti çocuklarım ve ben kaldım çocuklarımı doyura bilmek içim dileniyorum ne alur ALLAH cc rızası için yardım edin der taksici elini cebime atar ne var nok çıkarır bakar günlerdir biriktirdiği paraya oysa arabasına lastik alması gerekli idi arabasının lastikleri çok eskimiş ve kabaklaşmışdı devamlı korku içeriside kalıyordu kaza yapmamak için ve derki buyur bacım ALLAH cc size yerdım etsin der ve bütün parayı verir kadıncağaz derki sen benim sıkıntımı giderdin ALLAH cc da senin sıkıntını gidersinder ve adam hiç arkasına dahi bakmadan ilerler ve gün boyu kadıncağazın duası kulaklarında çınlar akşam olur ve taksici evine gider hanımı karşılar hoş geldin bey arabanın lastiklrini değiştirdinmi diye sorar taksici yok hanım lastikler yarın gelecekmiş der biriktirdiği bütün parayı birihtiyaclı kadına verdiğini söyleyemez ve gecenin ilerleyen saatinde yerine yatar sıkıntı ile fakad o kadının duası kulaklarında hala çınlamakdadır ve ilerleyen saatlerde uykuya dalar rüyasında PEYGAMBER EFENDİMİZ<SAV>i görür efendimiz buyururlar sav ey evladım şu adresi yaz ve git oraya arabnın lastiklerin değiştir der taksici heyacan ve telaşla uyanır ve adresi yazar sabahleyin erkenden hemen o adrese gider elinde bir kağıt parçası dükkan sahibi taksiciyi beklemektedir derki hoş geldiniz buyrun der taksici selam verir derki arabanın lastikleri için geldim der lastikci tamam şöyle buyrun der ve taksici derki size birşey soracağım lastikci buyrun der siz benim geleceğimi nereden biliyordun der lastikci ey kardeşim bu gece EFENDİMİZ <SAV> rüyamda bana senin geleceğini söyledi derki ey evladım yarın senin yanına şu şekilde benim evladımgelecek onun arabasının lastiklerini değiştir ücretini sana ben ödeyeceğim der ve taksici ile lastikci ağlaya ağlaya biririlerine sarılırlar derki ey kardeşim sen bu müjdeye layık olmak için ne amel işledine EENDİMİZ<SAV> senin masrafını üstlendi der ve o anda kaksicinin kulaklarında ses yankılanır derki o kadın sen benim sıkıntımı giderdin ALLAHcc senin sıkıntını gidersin... VESSELAM..

Geri