• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Türkçe Metindeki altı çizili kelimelerin zıt anlamlılarını aşağıdaki metinde uygun boşluklara yazınız

Sıcak bir gündü, eve gitmek için hazırlandım. Genç bir çift bana eşlik etti. Yolda usul usul yürümeye başladık. Evimiz uzaktı. Bu uzun yolu sohbet ederek tamamladık. Kapının önünde küçük bir kedi bizi bekliyordu. Kediyi dışarıda biraz sevdik. Bana eşlik eden çift, beyaz tüylü bu küçük kediyi sahiplenmek istedi.

Metindeki altı çizili kelimelerin zıt anlamlılarını aşağıdaki metinde uygun boşluklara yazınız

_____ bir gündü, eve gitmek için hazırlandım. _____ bir çift bana eşlik etti. Yolda _____ yürümeye başladık. Evimiz _____ . Bu _____ yolu sohbet ederek tamamladık. Kapının _____ küçük bir kedi bizi bekliyordu. Kediyi biraz sevdik. Bana eşlik eden çift, _____ tüylü bu küçük kediyi sahiplenmek istedi.

Soğuk bir gündü, eve gitmek için hazırlandım. Yaşlı bir çift bana eşlik etti. Yolda hızlıca yürümeye başladık. Evimiz yakındı. Bu kısa yolu sohbet ederek tamamladık. Kapının arkasında küçük bir kedi bizi bekliyordu. Kediyi içeride biraz sevdik. Bana eşlik eden çift, siyah tüylü bu küçük kediyi sahiplenmek istedi.

Geri