Mide Rahatsızlığı?

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Uzun süredir hiç geçmeyen midemden boğazıma kadar gelen yanma, ekşime oluyor.
Sabahları uyandığımda boğazımda ve dilimde acılık, yutkunamama gibi nedenlerle karşılaşıyorum. Hatta bazen ses kısıklığı ve nefes almakta da zorluk çektiğim oluyor. Uyandığımda mide bulantısıda oluyor ve yutkunamamaya bağlı olarak daha da artıyo. Gün içinde de bazı günler bulantım devam ediyor.
Bi ay kadar önce doktora gittim, boğazlarımın içe doğru akıntı yaptığını söyledi buna bağlı olarakda ekşime olduğunu. Ama hernagi bi tahlil yada ekstra bi inceleme yapmadı. Sadece ağzıma baktı tamam dedi.
Bi iki ilaç yazdı. Ama boğazlarımda hiçbir etkisini görmedim. Beni daha yorgun ve halsiz bıraktılar. İlaçlar hemen hemen bitmişti ama ben daha fazla kullanamadım bıraktım ilaçları.

Ve sorunum halen devam ediyor. Şu sıra dahada çok arttı. Soğuk algınlığından kaynaklanan bademcik iltihaplanmasından mı, yoksa mide sorunumu anlamadım.
Yemek değil, su içtiğimde bile aşırı derecede rahatsız oluyorum.
Ne yapmalıyım çözümü nedir.

Dr_M

Özel Üye
Özel üye
Geçmiş olsun. Anlattığınız durum tipik reflü şikayetleri gibi. Yani mide içeriği yemek borusuna geri kaçıyor. Yemekten sonra en az 2 saat dik pozisyonda kalın, tok karına yatmayın, uygun bir zamanda gastroenteroloji ile görüşerek endoskopi yaptırırsanız sorun netleşir. Muhtemelen diyet ve ilaç tedavisi ile düzeleceksiniz.. İyi akşamlar.

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Zaten çalıştığım için masa başında oturur durumdayım. Yemekten sonra yatma gibi bi durum yok.
Ama bu yaşta da reflü erken bi hastalık değil mi. Bende olabilir diye düşünüyorum ama nette araştırdım birazda bazen kansere bile yol açıyormuş korktum açıkcası.

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
ALLAH, korusun... Umarım şifanı bulursun...Emin ol pek çoğumuzun benzer şikayetleri var...Günümüzde en tehlikeli hastalık stres, en mükemmel ilaç ise moral...Ama moral olmayıncada (tabi yediklerimiz ve sosyal yaşantı da önemli) özellikle mide baskı altında kalıyor ve sonrası malum... Tüm yükü mide çekiyor....

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Sağol canım.
Evet ya stres yaşamımızın kaçınılmaz sorunlarından biri.
Hele birde vurdumduymaz olamazsan dahada kötü. Hemen hemen stressiz bi günüm geçmiyor gibi
Etkiliyor haliyle. Ani hava değişimide etkili oluyor. Check up yaptırmam lazım ama üşeniyorum :)