• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Muhabbet Kuşuna Konuşma Öğretme

Paradoks

... Elif ...
Özel üye
Kuşa konuşmayı öğretirken en önemli şey;aklını onlarca kelimeyle karıştırmadan,kelimeler tek tek seçilerek ve sırasıyla öğretmektir.Bu kelimeyi kasede kaydedenlerin oldukça başarılı oldukları da bilinir..

Konuşturmaya başlarken kişilerin geliştirdikleri bir çok yöntem vardır..Bunlardan biri,onunla arkadaş gibi yan yana ve aynı seviyeye oturarak kısa cümleler kurmaktır.C-Ç-S-Ş-T-R gibi harflerden oluşan kelimeler daha çok ilgisini çekecek,ve bunları daha çabuk kavrayacaktır.(örn: ciciş,cici kuş,şeker vb)

Bir Kuşa Konuşma Nasıl Öğretilir?

q1rnzv7.webpÖncelikle kuşunuzun papağan ya da muhabbet kuşu gibi konuşabilen cinsten kuşlar olması gerekmektedir. Kuşunuzun iki günde konuşmayı öğrenmesini bekleyemezsiniz.

Adım 1
Öncelikle kuşunuzun 4-6 aylık olması gerekmektedir. Mesela hergün sabah kalktığınızda kuşa” günaydın” deyin.

Adım 2
Konuşurken dikkatini çekecebileceğiniz bir yere koyun.

Adım 3
Bazı kelime ve kelime gruplarını sürekli tekrarlayın. Bu ailenizdeki kişilerin isimleri olabilir.

Adım 4
Yaptığınız belirli hareketlere isim verin. Örneğin kuşu elinize alıp yukarı kaldırdığınız “üst” deyin. Aşağı indirdiğinizde “alt” diyin.

Adım 5
Papağan sizi taklit edecektir ve sürekli tekrarladığınız şeyleri oda tekrarlamaya başlıyacaktır. Onu bu durumda ödüllendirin.

Adım 6
Ona öğretmek istediğiniz kelimeyi kasetten dinletirseniz ve bunu 15 dakika gibi bir uzun süreyle yaparsanız kuş sıkılır. Kuş sizi taklit eder bu yüzden bu tür teknikler fazla işe yaramaz.

Düzenleyen yönetici:
Geri