Nişan Ziyafetlerinde Sofraya Oturma

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
NİŞAN ZİYAFETLERİNDE SOFRAYA OTURMA

Nişanı kız tarafı yaptığı için nişan sofrasında kızın babası ev sahibi ve annesi ev sahibesi olarak masanın iki başına karşılıklı otururlar. Kızın babasının sağına erkeğin annesi kızın-annesinin sağına erkeğin babası oturur. Nişanlı erkeğin sağına sonra sıra ile iki tarafın teyze haladayı amca yakın akrabaları bir kadın bir erkek olarak bir sağa bir sola otururlar. Tercihan sofranın ortasına yan yana kız sağda erkek solda olarak nişanlılar oturur.

Eğer nişan için hatırlı misafir davet edilmiş ise sofrada akrabalardan önce yer alır. Böylece misafirperverlik ön plâna akrabalık ikinci plâna geçmiş olur.
Yemek Servisi önce nişanlı erkeğin annesinden başlayarak soldan bayanlara en son nişanlı kıza servis edilir. Sonra nişanlı erkeğin babasından başlayarak soldan sıra ile diğer erkeklere en son nişanlı erkeğe servis edilir.

olmaz artık okudum :D bundan sonra kim evlenirse söylerim ben =LL oturma düzeni nasıl olucak diye uğraştırırım onları :P

cankuşum seninkinde aile dışı ben olsam yeter :p benimkinde de sen :D zaten bbam beni kimseye vermez anca arkadaş arasında bi yüzük takmayla kalır benimki =LL

Geri