• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Nufüs cüzdanına Kürtçe isim başvurusu

dağcı

Üstat
Mardin'in Derik ilçesinde 78 kişi, nüfus cüzdanına Kürtçe isim yazdırmak için mahkemeye toplu olarak müracaat etti.

Derik Adliyesi'ne gelen vatandaşlar, sloganlar eşliğinde yazdıkları dilekçeleri mahkemeye verdi. Kalabalık, dilekçelerini mahkemeye sunduktan sonra olaysız dağıldı.

Derik Kaymakamlığı, kanuna göre ad ve soyadların Türkçe olması gerektiğini belirterek, bu konuda sırf provokasyon yapmak için eylem düzenleyenlere dikkat edilmesini istedi.

bi öleceğim günü bilmiyorum :S

Yok artık herkes başvursun hemen.Nasıl unuttular bizim kim olduğumuzu türk gürcü çerkez v.b. ne farkeder biz türküz ya.Orada başka bişey yazacağına ölelim o zaman.

daha bunlar hiç bunların istekleri hiç bitmeyecek daha resmi tv olayında da yazmıştım resmi kanal olması önemli değil bunlar ilk adımlar demiştim ve dahası da gelecek:S

Allah getirmesin madem öyle bu ülkeyi beğenmiyolar beğendikleri yerde yaşasınlar.Ben kürtler için söylemiyorum bunları.Provake etmeye çalışanlar için söylüyorum gidin başka yerde yaşayın olsun bitsin.

kürtler için demiyormusun bak sana ne anlayatım ;

gecende haberlerde dinledim kendi kulağımla mesliste gurp başkanları varya yer altından çıkan silahlar hakkında konuşuyordu ve dedi ki bu silahlar bulundu peki hala bulunamayanlar var dedi bunlar nerede ve kimin için kullanılacak dedi ve ekledi tanbi ki biz kürtler için kullanılacak dedi bu ne anlama geliyo ben şimdiye kadar pkk ile kürdü birbirinden ayırıyordum şimdi ayırmıyorum neden mi hiç bir kürt çıkıpta pkk ile bizi bir tutma demedi şimdi ben nasıl bir ayırım yapayım siz söleyin ?

Tamam onların böyle demesi gerekti.Ama söz hakkı tanınmıyorki onlarada.Hepsini aynı kefeye koymamak gerektiğini düşünüyorum.Sonuçta askerlerimizde onlardan.Neyse bu konu çok tartışılacak bir konu bir ara yine konuşuruz.

ne kadar konuşsak da boş ama ben artık ayırmıyorum gerektiğinde hak savunmak için meydana çıkmasını biliyorlar şimdi niye çıkıpta biz kürdüz pkk lı değiliz demiyorlar ?

Diyemiyolar ki..Kafalarının Bir Tarafında Sürekli Bir Kürt Devleti DüşünCesi Var..Pkk ya da Bu devletin kurucu Timi Gözüyle Bakıyolar..!!Aslında bakıyolar Demiyelimde Bakmaz Zorunda kalıyor olabilirlerde..Çünkü Üzerlerinde devamlı Bir Baskı Var..Eğer Bu Baskı Kaldırılamazsa Gelecek Nesiller de Bu Şekilde Bölücü olarak Yetişmeye Başlıyacak..??

Geri