Okul sütünden Antalya'da 50 öğrenci zehirlendi

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bugün dağıtımına başlanan sütler (bizim okulda da birazdan dağıtım başlayacaktı) bir okulda 50 öğrencinin zehirlenmesine neden oldu.

Antalya'daki Hakkı Tatoğlu İlköğretim Okulu'ndaki 50 öğrenci, bu sabah okulda dağıtılan sütten zehirlendi.

Okul Sütü Projesinde Skandal!
Antalya'daki Hakkı Tatoğlu İlköğretim Okulu'ndaki 50 öğrenci, bu sabah okulda dağıtılan sütten zehirlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın işbirliği ile ülke genelinde olduğu gibi Antalya'da da süt dağıtımına bu sabah başlandı. Dağıtımdan kısa süre sonra kent merkezindeki Hakkı Tatoğlu İlköğretim Okulu'ndaki 50 öğrencide bulantı, halsizlik ve kusma görüldü.

Zehirlenme şüphesiyle ilköğretim 1'nci sınıf öğrencisi olan 50 çocuk ambulanslar ve okul servisleriyle çevredeki hastanelere götürüldü. Okulda dağıtılan sütlerin yöredeki bir firmadan alındığı belirtildi.

Program kapsamında Antalya'da 632 ilköğretim okulunda 182 bin 714 öğrenciye eğitim öğretim yılı sonuna kadar 730 bin 856 litre süt dağıtılması planlanıyor.

Gelişmeler hangi yönde olacak bakalım.

Üzüldüm açıkcası. Durduk yere çocukları hastanelik ettiler.
Firmada tuhaf yani, bile bile nasıl yapar böyle bişey bozuk sütleri dağıtır anlamış değilim.

Geri