• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Okullarda kıyafet serbest mi oluyor ?

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Okullarda Serbest Kıyafet Uygulaması

Resmi Gazete'de yayınlanan yeni yönetmelik "Okullarda kıyafet serbest mi oldu?" sorusuna net cevabı verdi. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrencilerin giyeceği kıyafetler artık serbest. Belli sınırlamalar hariç öğrenciler istedikleri kıyafetleri giyebilecek ve öğrencilere tek tip kıyafet zorlaması yapılmayacak.

Bakanlığa bağlı özel kurumlarda ise öğrenci velilerinin yüzde 60'nın isteğine bağlı olarak okul yönetimi öğrencilere yönelik kıyafet belirleyebileceği ifade edildi.

Biz şimdiden sıkıntısını emarelerini yaşamaya başladık. Söylenecek şey çok ama şimdiden Allah kolaylık versin ailelere. Bir başörtüsü uğruna bu kadar aileyi bu kadar zor durumda bırakmaya değer miydi artık kamuoyu vicdanı cevap verecek buna. Göründüğü gibi saıradan bir haber değil bu. Sancılı bir süreç başlıyor...

Yine Bir Karışıklık. Yine Televizyonlarda Boş Yere Kavgalar. Kısaca Olan Yine Bizlere Olucak Onlar Reklamlarını Yaptıkları Sürece.

Her yaz sakal bırakırım ben okulda da serbest olmasını talep ediyorum :) Artık öğrenciler öğretmenlerinin kıyafetleri ile dalga geçecekler :)

Önlükler,beyaz yakalar,formalar tarih oluyor demekki,bundan sonra çocukları yarın ne giysem telaşı başlar .

Hadi başlamasındada birşey demedik ablacığım ama herkes her kıyafeti alabilecekmi? Şimdi bile çocuklar marka giysi ayakkabı peşinde iken, bu yürürlüğe girdiğinde. Alabilenlere alamayanlar özenmeyecekmi? Bu çocukların psıkolojisine etki etmeyecekmi bu düzenleme yapılırken bunlar hesaba katıldımı acaba diye düşünmekteyim.

Geri