• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Okullarda kıyafet serbest mi oluyor ?

Avrupada hükümetler 5-10 yıllık plan yapar,bizimkiler günü birlik veya durumu kurtarma planı yaparsa elbette bu sorunları aileler ve çocuklar yaşayacak.2013 -2014 öğrenim yılında başlayacak dediklerine göre halktan gelecek eleştirilerede yanıtları vardır sanırım.

Avrupada hükümetler 5-10 yıllık plan yapar,bizimkiler günü birlik veya durumu kurtarma planı yaparsa elbette bu sorunları aileler ve çocuklar yaşayacak.2013 -2014 öğrenim yılında başlayacak dediklerine göre halktan gelecek eleştirilerede yanıtları vardır sanırım.

2013*2014 Eğitim ögretim yılı dendi ama şuan bazı okullarda başlandı bile . ve bu o yılı beklemeyecek bence. Okul ve ögretmen içinde büyük zorluklar bekliyor. Renga reng giyinen çocuklardan ögrencisini seçemeyecek belkide.

Bu iki resimde benden olsun :) Bu durumda yine en büyük sorumluluk öğretmenlere düşüyor. Ahh öğretmenlerin sorumluluklarını artırıyorlar ama tek artan bu galiba :)

bqjd3.webp

BDiyr.webp

Çağlacım kızım :üstüne bir tişört altına bir pantolon giy git okuluna,sanki abiye kıyafet giyip gidecez,herkes büyütüyor' diyor.

Demekki çocukların farklı düşünceleri var.

Avrupa ile kıyaslanmak sorunun başlangıcı aslında. Kıyaslanamayız. Biz özgüven sahibi çocuklar yetiştiremiyoruz. Yapabilir miyiz evet ama bunun için daha çook fırın ekmek yemeliyiz topyekün toplum olarak. Bu da çocuklarımızın kişiliklerini görsellikte aramalarına ve dolayısıyla "bu gün ne giysem" delisi olmalarına neden oluyor. Olacak olacak bakın görün nasılda olacak bunlar...

Evet bilinçli, duyarlı aile ve öğrenciler için bu durum daha sorunsuz atlatılır belki ama serbest kılık kıyafet gelmedende sınırını bilmeyen öğrenciler her okulda malesef ki oluyor.
Serbest kılık kıyafet geldiğinde ise olacakları düşünemiyorum.
Zaten ÖZENTİ denen bi illet hastalık varken toplumumuzda, gerekli önlemler alınmadan bu bence hiç iyi olmadı
Hayırlısı olur inşallah diyecek bişey yok görücez neler olacağını.

Kendi yeğenimden örnek vermek istiyorum dakika başı elbise değişir kendileri 1. sınıf öğrencisi. Bu serbestlik okullarında başlayınca artık ablamların maaşı nereye kadar yeter bilemiyeceğim.

Kişiliklerini görsellikle aramalarının tek nedeni görselliğe önem veren bir toplum oluşumuz.Başı kapalı ayağında daracık kot pantolon giyen kızlar bunun en güzel örneği.

Toplumda kadın ikinci plandadır hatta kadını sadece boyundan aşağı gören,bu ne düşünür ne ister ,fikri nedir düşüncesinde olmayan bireylerin yetiştirdiği çocuklarda elbet özgüven olmaz. Zihniyet deyişimine üç kuşak önceden başlatılması gerekki bugünkü çocuklar özgüvenli olsun.

Geri